VIDEO Na jeho počínanie doplatil aj Sagan: Poľský nešťastník môže preteky vypustiť z hlavy

Hromadný pád na pretekoch Okolo Flámska, ktorý spôsobil poľský cyklista Filip MaciejukHromadný pád na pretekoch Okolo Flámska, ktorý spôsobil poľský cyklista Filip Maciejuk Zdroj: Profimedia

AIGLE - Poľský cyklista Filip Maciejuk dostal za zavinenie hromadného pádu v aprílovom závode Okolo Flámska mesačný zákaz činnosti. Informovala o tom Medzinárodná cyklistická únia (UCI).

Dvadsaťtriročný jazdec tímu Bahrajn Victorious tak nemôže štartovať na domácom etapáku Okolo Poľska, ktorý odštartuje v piatok a nezúčastní sa ani na majstrovstvách sveta v Glasgowe.

Maciejuk zišiel pri jazde po chodníku do priekopy, pri návrate na cestu vletel vo veľkej rýchlosti do pelotónu a spôsobil obrovskú nehodu. Vzdať kvôli nej museli okrem iného favorit Wout van Aert, či bývalí majstri sveta Julian Alaphilippe a Peter Sagan.

Pretekárska jury ho okamžite diskvalifikovala a mladý Poliak sa za svoju chybu ospravedlnil. Informovala agentúra AFP.

Trest začal Maciejukovi plynúť 25. júla. "Nebezpečné správanie do modernej cyklistiky nepatrí. Navyše jazda po chodníku, cyklochodníkoch alebo jazdných pruhoch, ktoré nie sú súčasťou pretekárskej trasy, je prísne zakázaná," uviedla UCI.

Viac o téme: UCI Okolo Flámska Filip Maciejuk
  • Autor: © Zoznam
  • VIDEO: Twitter/Eurosport
  • Zdroj: ČTK, TASR

Súvisiace články

Staršie správy

Videá