Favoriti bez akýchkoľvek problémov: Holanďania i Francúzi vynulovali svojich protivníkov

Francúzsky futbalista Aurélien Tchouaméni (vľavo) sa teší z gólu so spoluhráčmi počas zápasu B-skupiny kvalifikácie ME 2024 vo futbale Francúzsko - ÍrskoFrancúzsky futbalista Aurélien Tchouaméni (vľavo) sa teší z gólu so spoluhráčmi počas zápasu B-skupiny kvalifikácie ME 2024 vo futbale Francúzsko - Írsko Zdroj: TASR/AP/Michel Euler

PARÍŽ - Futbalisti Francúzska triumfovali aj vo svojom piatom zápase v kvalifikácii ME 2024. Vicemajstri sveta zdolali v Paríži hráčov Írska 2:0 a s plným počtom bodov sú suverénny líder B-skupiny.

Francúzi čakali na prvý gól devätnásť minút, keď Aurelien Tchouameni strelou z diaľky prekonal brankára Gavina Bazunu. Favorit pokračoval v aktívnej hre aj vo zvyšnom čase prvého polčasu, ale chýbal mu väčší pokoj a presnosť vo finálnej fáze. "Les Bleus" sa dočkali krátko po prestávke. Marcus Thuram zaznamenal premiérový gól v národnom drese a upravil na 2:0.

Mužstvo Didiera Deschampsa neinkasovalo ani v piatom zápase a so skóre 11:0 má v tabuľke deväťbodový náskok pred svojimi súpermi. Na druhé miesto poskočili Holanďania po triumfe nad Gréckom 3:0. "Oranjes" ktorí nastúpili iba na svoj tretí zápas, rozhodli už po prvej 45-minútovke. Postupne sa presadili Marten de Roon, Cody Gakpo a Wout Weghorst.

Radosť futbalistov Holandska Galéria fotiek (2) Radosť Holanďanov Zdroj: SITA/AP/Peter Dejong