Najlepší kanonier francúzskej histórie si proti Nemcom nezahrá: Aké vážne je jeho zranenie?

Olivier Giroud oslavuje gólOlivier Giroud oslavuje gól Zdroj: TASR/AP/Joao Matos

PARÍŽ - Francúzskej futbalovej reprezentácii bude v utorkovom prípravnom dueli v Dortmunde s Nemeckom chýbať útočník Olivier Giroud. Historicky najlepší strelec národného tímu si vo štvrtkovom zápase kvalifikácie ME 2024 proti Írsku (2:0) poranil ľavý členok.

Tridsaťšesťročný Giroud musel nútene striedať už v 26. minúte, nahradil ho Marcus Thuram, ktorý si krátko po prestávke otvoril strelecký účet v reprezentačnom A-tíme. Podľa Francúzskej futbalovej federácie (FFF) by zranenie kanoniera AC Miláno nemalo byť vážne, ide len o ľahšie podvrtnutie.

Vicemajstri sveta majú nakročené k postupu na EURO, po víťazstve nad Írskom vedú B-skupinu s priepastným deväťbodovým náskokom pred Holanďanmi a Grékmi. Informáciu priniesla agentúra DPA.

Viac o téme: Nemecko Olivier Giroud Francúzsko