Netradičné faux pas v Česku: Zbrojovka Brno napadla los pohára a uspela

Obhajcom MOL CUPU je Slavia PrahaObhajcom MOL CUPU je Slavia Praha Zdroj: Profimedia

PRAHA - Žreb 3. kola Českého futbalového pohára MOL Cupu sa bude opakovať kvôli chybe pri nasadení tímov. Nový los sa uskutoční v piatok 15. septembra od 12:00. Futbalová asociácia ČR (FAČR) o tom informovala v tlačovej správe.

Druholigová Zbrojovka Brno bola medzi nenasadenými celkami a stredajší žreb jej prisúdil prvoligovú Plzeň. Jediným nasadeným celkom z druhej najvyššej súťaže bola pražská Dukla, ktorá sa mala stretnúť s druholigovou Opavou. Nasadenie elitnej šestnástky ale odporovalo rozpisu súťaže, na čo dnes upozornil brniansky klub.

Zvažovali sa rôzne varianty

FAČR sa za chybu ospravedlnila a oznámila, že sa snaží s klubmi situáciu vyriešiť. Nakoniec sa riadiaci orgán súťaže po právnej konzultácii rozhodol žrebovanie zopakovať. "FAČR zvažovala rôzne varianty riešenia, aby s ním súhlasili všetky dotknuté kluby a zároveň aby nebolo právne napadnuteľné," uviedla asociácia.

"Ospravedlnenie klubom i fanúšikom je absolútne na mieste. Opakovanie losu z dôvodu pochybenia ľudského faktora je vždy nemilé, ale nie je iná možnosť, ako vec riešiť. Určite budú prijaté také opatrenia, aby sa to neopakovalo," doplnil predseda FAČR Peter Fousek pre web asociácie.

Viac o téme: FC Zbrojovka Brno Česko MOL Cup
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: Twitter/MOL CUP
  • Zdroj: ČTK
Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy