Využije Rusko na OH ponúknutú možnosť? Mocný muž zo Sibíru prekvapil odvážnym vyjadrením

Šéf Ruského olympijského výboru Stanislav PozdňakovŠéf Ruského olympijského výboru Stanislav Pozdňakov Zdroj: Profimedia

MOSKVA - Ak sa Rusko bude môcť zúčastniť olympijských hier v Paríži 2024 s neutrálnymi športovcami, túto možnosť využije. Šéf Ruského olympijského výboru Stanislav Pozdňakov uviedol, že štart športovcov bez štátnych symbolov nie je dôvodom na odmietnutie účasti.

Na stretnutí so zástupcami médií v Moskve Pozdňakov podľa agentúry SID uviedol, že nechá na každom športovcovi, ako sa ohľadom štartu s neutrálnym statusom rozhodne.

Žijeme v slobodnej krajine

"Žijeme v slobodnej krajine. Každý sa bude môcť slobodne rozhodnúť, či prejaví solidaritu s kolegami, ktorí boli z vymyslených dôvodov vyradení z hier, alebo zvolí štart ako neutrálny športovec," povedal olympijský víťaz v šerme z roku 1992.

Medzinárodný olympijský výbor (MOV) koncom marca odporučil športovým federáciám, aby napriek pokračujúcej ruskej invázii na Ukrajinu umožnili športovcom Ruska a spojeneckého Bieloruska s neutrálnym statusom návrat do súťaží. O tom, či sa budú môcť kvalifikovaní neutrálni športovci naozaj OH v Paríži zúčastniť, ale MOV doteraz nerozhodol.

Pozdňakov uviedol, že množstvo bezpečnostných a antidopingových kritérií, ktorým musia ruskí športovci vyhovieť, je pre nich prakticky "nesplniteľné". Podľa neho "neumožňujú, aby sa olympiády zúčastnil nejaký veľký počet ruských športovcov."

Viac o téme: Rusko Stanislav Pozdňakov
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy