Neuznaný gól aj červená karta: Súboj Podbrezovej so Skalicou rozhodol jediný presný zásah

Radosť hráčov FK Železiarne PodbrezováRadosť hráčov FK Železiarne Podbrezová Zdroj: SITA/Martin Medňanský

PODBREZOVÁ - Futbalisti FK Železiarne Podbrezová zvíťazili v piatkovom stretnutí 7. kola Niké ligy nad MFK Skalica 1:0. O jediný gól zápasu sa postaral v 52. minúte domáci kapitán Mikuláš Bakaľa, ktorý sa presadil prudkou strelou z hranice šestnástky.

Už v 39. minúte síce rozvlnil sieť stredopoliar "železiarov" Samuel Ďatko, no rozhodca po zásahu systému VAR gól neuznal. Hostia hrali od konca prvého polčasu bez vylúčeného Jána Vlaska, ktorý dostal druhú žltú kartu.

V 67. minúte mohol Bakaľa pridať svoj druhý gól, ale trafil len pravú žrď. Podbrezová zastavila sériu troch zápasov bez výhry a poskočila v tabuľke pred Banskú Bystricu na priebežné tretie miesto, Záhoráci zostali na siedmej priečke.

FK Železiarne Podbrezová - MFK Skalica 1:0 (0:0)
Gól: 52. Bakaľa. Rozhodovali: Glova - Pozor, Štofík, ŽK: Assinor, Špyrka - Vlasko, Matejov, Krčík, Mášik, Nagy, ČK: 44. Vlasko (Skalica) po 2. ŽK, 1489 divákov.

FK Železiarne Podbrezová: Ludha - Bartoš, Oravec, Grešák - Kováčik, Paraj (46. Špyrka), Bakaľa, Ďatko (90. Talakov) - Galčík (86. Kabongo), Kuzma (46. Assinor), Ridwan (46. Okunola)

MFK Skalica: Junas - Krčík, Mášik, Palacios, Černek - M. Nagy - Matejov, Alves (46. Moura), Vlasko, Yao (62. Smékal) - Sobczyk (80. Kousal)

Viac o téme: MFK Skalica FK Železiarne Podbrezová Mikuláš Bakaľa