Ovečkin reaguje na kritiku Hašeka: Čo povedal o Putinovi a vojne na Ukrajine?

Alexander Ovečkin a jeho gólové oslavyAlexander Ovečkin a jeho gólové oslavy Zdroj: SITA/AP/Jeffrey T. Barnes

BRATISLAVA - Legendárny český gólman Dominik Hašek je známy svojou kritikou voči Rusku po jeho vojenskom útoku na Ukrajinu.

Bývalá brankárska hviezda NHL kritizuje nielen ruského prezidenta Vladimira Putina, ale aj viacerých ruských športovcov. Podľa Hašeka by mali byť napríklad ruskí hokejisti vylúčení z NHL, pretože niektorí z nich v minulosti verejne podporovali spomínaného Putina.

Hašek si v minulosti zobral na mušku aj Alexandra Ovečkina, ktorý má aj v tejto chvíli počas písania tohto článku na profilovej fotografii sociálnej sieti Instagram spoločnú fotografiu s Putinom. Ovečkin zareagoval na Hašekove slová v rozhovore pre ruský web Izvestija.ru.

"Svojho času poznám Hašeka ako výborného brankára. Raz som mu dokonca strelil gól, ale jeho výroky ma nezaujímajú. Kluby NHL vyberajú hráčov podľa schopností a nie podľa národností,“ uviedol najnovšie Ovečkin na adresu Dominika Hašeka.

"Putin je môj prezident, no ja nie som politik, ale športovec. Nemôžem to ovplyvniť. Mám veľa kamarátov v Rusku aj na Ukrajine a je to ťažké sledovať. Dúfam, že sa to skončí a bude mier na celom svete. Nikoho nechcem vidieť zomrieť. Som Rus, ale nemôžem všetko kontrolovať, pretože to nie je v mojich rukách. Dúfam že sa to všetko čoskoro skončí," vyhlásil Ovečkin ešte v roku 2022.

Viac o téme: Washington Capitals NHL Alexander Ovečkin Dominik Hašek
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: Instagram/Alexander Ovečkin
  • Zdroj: Športky

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy