Majster zažil hotové peklo: Poprad potiahli bývalí hráči Slovana, ale aj syn miestnej ikony

Vpravo tréner Popradu Aleš TotterVpravo tréner Popradu Aleš Totter Zdroj: TASR/František Iván

POPRAD - Hokejisti Popradu odčinili prehru z Trenčína a už po prvej tretine východniarskeho derby s Košicami rozhodli o víťazstve.

Domáci v 3. kole Tipos extraligy deklasovali svojho súpera po výsledku 7:2. Za triumfom ich potiahli dvoma gólmi útočníci Dominik Jendek a Markus Suchý. Pre druhého menovaného syna bývalého slovenského reprezentačného obrancu Radoslava, ktorý je asistent trénera Aleša Tottera, to boli premiérové zásahy v najvyššej slovenskej súťaži.

Center štvrtej popradskej formácie sa najprv presadil v 27. minúte, keď zvýšil na 6:0 pre "kamzíkov". V tretej tretine rovnako ťažil z práce svojho útoku, tečoval strelu Jakuba Urbánka a nedal šancu brankárovi Jaroslavovi Janusovi.

"Góly ma potešili a dodalo mi to sebavedomie. Hlavne som rád, že to pomohlo tímu k trom bodom. Začalo sa to však dobrou prípravou. Mali sme ich rozobratých a ničím nás asi neprekvapili.

Už od utorka sme riešili zápasové situácie, ktoré sú ich silné a slabé stránky. O všetkom sme vedeli a zužitkovali sme to. Každý hral na sto percent a bol to skvelý tímový výkon od začiatku až do konca," uviedol 19-ročný popradský odchovanec, ktorý záver minulej sezóny odohral v Žiari nad Hronom. V drese Popradu zaznamenalo v piatok minimálne bod až 15 hráčov.

V 15. minúte bolo 5:0

Košičania chceli zvládnuť úvod duelu, no to sa im nepodarilo a už po 15 minútach prehrávali 0:5. Hosťujúci útočník Patrik Rogoň takú prvú tretinu ešte nezažil: "Povedali sme si pred zápasom v šatni, že Poprad hrá prvý domáci zápas a prvých desať minút musíme hrať dobre. Chceli sme hrať jednoducho, vyhadzovať puky, ale to sa nám nedarilo.

Všade sme boli neskoro, oni boli na správnom mieste a popadalo im to tam. Počas prestávky sme si rozobrali, čo je zle a aké veci musíme zlepšiť. Verili sme, že to ešte môžeme zdramatizovať. Sme športovci a musíme bojovať celých 60 minút. Od druhej tretiny sme robili veci, ktoré sme mali, vyrovnali sme sa im, ale už bolo neskoro," konštatoval strelec gólu na 2:7.

Gólová radosť hráčov Košíc Galéria fotiek (2) Zdroj: TASR/František Iván

Úradujúci majster utrpel v tejto sezóne prvú prehru. Pred duelom bol však v pozícii favorita, keď úspešne zvládol domáce stretnutia s nováčikom z Humenného (4:1) aj Banskou Bystricou (5:1). "Doma máme veľkú podporu od našich skvelých fanúšikov. Polovica duelov v základnej časti je však vonku a musíme hrať rovnako dobre, ako sa nám to darí na našom ľade. Potrebujeme byť lepšie pripravení na tieto zápasy," konštatoval Rogoň.

Jendekove prvé zásahy po prestupe

Prvé góly si po prestupe z Banskej Bystrice pripísal Jendek, ktorý pôsobil aj v Slovane. V prvej časti dosiahol dva presné zásahy v priebehu 114 sekúnd. "Košice sú úradujúci majster extraligy, chceli sme ukázať, že sme lepší a aj sa nám to podarilo. Streliť v prvej tretine päť gólov sa nestáva tak často.

Druhá však bola horšia a v tretej sme mali veľa vylúčení. Niektorí hráči chceli dať viac gólov, podržať puky a to sa nám nemôže stávať. Začali sme robiť chyby a inkasovali sme dva góly," povedal krídelník, ktorý v minulej sezóne zažil debut v slovenskej reprezentácii proti Nemecku.

Bodoval aj ďalší talentovaný mladík

Dôležitú rolu u oboch jeho gólov zohral Alex Šotek. Ďalší reprezentant do 20 rokov si pripísal dve asistencie a bol to už jeho tretí bod v novej sezóne. Útočník sa v lete vrátil zo Slovana Bratislava späť do Popradu.

"Dobre sa mi s ním hrá a vidíme sa na ľade. Pomáha nám to a som rád, že mi pomohol ku gólom," uviedol Jendek, ktorého v druhej tretine fauloval Radek Deyl a dostal trest 5+DKZ za faul kolenom: "Trafil ma a chvíľu to bolelo. Patrí to však k hokeju a počítam aj s takými situáciami."

"Kamzíci" tak nadviazali na triumf z finálového duelu Tatranského pohára, vtedy zdolali Košice 4:2. V tabuľke sa dostali na 4. miesto a uspieť chcú aj v nedeľu na ľade Banskej Bystrice: "Verím realizačnému tímu, že opäť pripravia správny tréningový proces na náročný program. Určite budeme pripravení bez ohľadu na súpera," dodal Suchý. Košičania klesli z čela tabuľky až na piatu priečku. Cez víkend sa predstavia na ľade Nových Zámkov.

Viac o téme: HC Košice HK Poprad Dominik Jendek Alex Šotek Markus Suchý