Domáce prekliatie, ktoré nezvrátil ani nový tréner: Slovan zlyhal aj tentokrát!

Na snímke tréner Slovana Bratislava Vladimír RůžičkaNa snímke tréner Slovana Bratislava Vladimír Růžička Zdroj: TASR/Henrich Mišovič

KOŠICE - Hokejisti HK Dukla Ingema Michalovce zvíťazili v nedeľňajšom zápase 6. kola Tipos extraligy na ľade HC Košice 5:4.

Nadviazali tým na piatkový triumf nad Trenčínom 6:1 a na konte majú po 6 zápasoch 10 bodov. Košičania prehrali tri z uplynulých štyroch zápasov a naďalej majú 9 bodov. Bola to pre nich prvá domáca prehra v tejto sezóne.

Hostia išli do vedenia v 4. minúte, keď Suja využil nepozornosť košickej obrany a zblízka prekonal Janusa - 0:1. O osem minút vyrovnal Krivošík, ktorý potvrdil pozíciu najproduktívnejšieho hráča Košíc. V 23. minúte hostia využili presilovku a po rýchlej kombinačnej akcii sa presadil Santos. Dôležitý gól na 1:3 strelil o štyri minúty Daugavinš, ktorého strela zo strednej vzdialenosti prekvapila brankára Janusa.

Na snímke druhý sprava Galéria fotiek (13) Zdroj: TASR/František Iván

Domáci sa vrátili do zápasu po strele Krivošíka v 32. minúte, ktorú tečoval Ferenc - 2:3. Góly Hearda a Santosa v 3. tretine znamenali už trojgólový náskok hostí (2:5). Ani za tohto stavu sa domáci nevzdali a gólmi Pollocka a Fejesa v presilovkách znížili na 4:5. Vyrovnať už nedokázali, nepomohla im k tomu ani hra bez brankára počas krátkej presilovky.

TEL - 6. kolo:
HC Košice - HK Dukla Ingema Michalovce 4:5 (1:1, 1:2, 2:2)
Góly: 12. Krivošík (Pollock, Zech), 32. Ferenc (Krivošík, Pollock), 56. Pollock (Zech, Krivošík), 58. Fejes (Berger, Pollock) - 4. Suja (Kabáč), 23. Santos (Buc, Heard), 27. Daugavinš (Newton), 43. Heard, 54. Santos (Suja, Acolatse). Rozhodovali: Novák, Crman - Gegáň, Vyšný, vylúčení: 6:12 na 2 min., presilovky: 3:1, oslabenia: 0:0, 3253 divákov.

Košice: Janus - Olsson, Breton, Ferenc, Zech, Šedivý, Deyl, Dravecký ml. - Krivošík, Pollock, Fejes - Rogoň, Chovan, Šimun - Jääskeläinen, Berger, Lunter - Bačo, Havrila, Jokeľ

Michalovce: Škorvánek - Bodák, Macejko, Acolatse, Cibák, Michalčin, Mihalik - Daugavinš, Newton, Paločko - Santos, Pearson, Heard - Bjalončík, Buc, Valach - Solenský, Suja, Kabáč

Slovan prehral po nájazdoch

Hokejisti Slovana Bratislava prehrali v 6. kole Tipos extraligy s Duklou Trenčín 2:3 po nájazdoch. Stále tak čakajú na svoje prvé domáce víťazstvo v sezóne. Predtým prehrali na svojom klzisku s Michalovcami 2:8 a so Zvolenom 2:5. Trenčím týmto triumfom ukončil sériu troch prehier.

6. kol TEL:
HC Slovan Bratislava – HK Dukla Trenčín 2:3 pp a sn (1:0, 0:0, 1:2 - 0:0)
Góly: 20. Brown (Scheid, Pecararo), 60. Brown (Takáč, Pecararo) - 52. Immo (Charbonneau), 56. Baláž (Petráš, Ekberg), rozh. nájazd Baláž. Rozhodovali: Snášel, Žák – Tichý, Durmis, vylúčení: 5:5, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:0, 3957 divákov.

Slovan: Coreau – Lalonde, Sersen, Romančík, Beňo, Scheid, Golian, Gachulinec – O´Brien, Minárik, Brown – Takáč, Findlay, Pecararo – Fominych, Masnica, Lukošík – Výhonský, Petráš, Török

Trenčín: LaCouvee – Starosta, Pietroniro, Hlaváč, Ekberg, Bokroš, Nemčík, Kupec – Immo, Baláž, Charbonneau – Petráš, Sojčík, Sloboda – Krajčovič, Lichanec, Hudec – Svitač, Vaňo, Drábek

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 13

Zvolen si spravil z Nitry trhací kalendár

Hokejisti HKM Zvolen natiahli víťaznú sériu už na päť duelov. V nedeľňajšom stretnutí 6. kola Tipos extraligy deklasovali Nitru na jej ľade 9:3. Zvolenčania položili základ úspechu v prostrednej časti hry, v ktorej strelili päť gólov. "Corgoni" prehrali v piatom z uplynulých šiestich zápasov a s dvoma bodmi sú v tabuľke poslední. Zvolen nazbieral si ziskom 16 bodov upevnil pozíciu lídra.

Tipos extraliga - 6. kolo:
HK Nitra - HKM Zvolen 3:9 (0:2, 2:5, 1:2)
Góly: 24. Slovák (Bajtek, Gates), 34. Pobežal, 55. Hrnka (Okoličány) – 7. Šiška, 11. R. Bondra (Kubka), 26. Zuzin (Rauhauser, Kašlík), 27. Bondra (Langkow), 30. Kašlík (Langkow, Sládok), 33. Langkow (Kašlík), 38. Šiška (Kubka, Zuzin), 54. Zuzin (Marcinek), 60. Marcinek (Šiška). Rozhodovali: Orolin, Baluška - Synek, Kacej, vylúčení: 5:4 na 2 min, navyše: Slovák (Nitra) 5+DKZ za vrazenie na mantinel, presilovky: 1:2, oslabenia: 1:0, 1795 divákov

Nitra: Kašík (30. Beržinec) – Kubeš, Mezei, Green, Gajdoš, Vitaloš, Bača, Fatul – Hrnka, Bubela, Buček – Slovák, Gates, Griffin – Lacka, Pobežal, Bajtek – Bajkov, Šramaty, Okoličány

Zvolen: Kupsky – Hain, Sládok, Mudrák, C. Hults, Kubka, Rauhauser, Čulík – Kolenič, Langkow, R. Bondra – Kašlík, M. Hults, Hecl – P. Marcinek, Šiška, Zuzin – Csányi, V. Fekiač, Jakúbek

Nové Zámky rozhodli vďaka jednej presilovke

Hokejisti HC MIKRON Nové Zámky triumfovali v 6. kole Tipos extraligy na ľade HK Poprad 6:3. Hostia rozhodli o víťazstve na začiatku tretej tretiny, keď počas päťminútovej presilovej hry strelili tri góly. Nové Zámky potvrdili tretie miesto v tabuľke, "kamzíci" prehrali tretí zápas za sebou.

Mužstvo Erika Čaládiho malo lepší vstup do stretnutia, v 11. minúte sa presadil Albert Michnáč. O dve minúty na neho nadviazal Troy Loggins, ktorý skóroval po samostatnom úniku. Popradčania v prostrednej časti zvýšili aktivitu a Samuel Mlynarovič znížil na 1:2.

Center druhej formácie však pred prestávkou dostal trest do konca duel a Nové Zámky to využili počas početnej výhody na tri góly. "Kamzíci" ešte skorigovali zápas vďaka Oldichovi Kotvanovi a Andrejovi Kukučovi, no v závere ešte Patrik Števuliak upravil výsledok strelou do prázdnej bránky.

Tipos extraliga – 6. kolo:
HK Poprad – HC MIKRON Nové Zámky 3:6 (0:2, 1:0, 2:4)
Góly: 26. Mlynarovič (Kundrik, Drgoň), 46. Kotvan (Záborský), 55. Kukuča (Záborský, McFadden) – 11. Michnáč (Prokeš, Hatala), 13. Loggins (Ligas), 42. Stupka (Števuliak, Loggins), 43. Prokeš (T. Mikúš, Mamčics), 44. Loggins (Roy, Lee), 60. Števuliak (Mamčics). Rozhodovali: Korba, Krajčík – Valo, Frimmel, vylúčení: 5:4 na 2 min, navyše: Mlynarovič 5+DKZ za napadnutie hlavy alebo krku, Urbánek (obaja Poprad) 10 min za nešportové správanie sa, presilovky: 1:3, oslabenia: 0:0, 1517 divákov.

Poprad: Rabčan (od 20. Vay) – Drgoň, McFadden, Brejčák, Kotvan, Česánek, Betker, Turan, Brincko – Kukuča, Coulter, Záborský – Svitana, Mlynarovič, Peresunko – Urbánek, Beaudoin, Kundrik – Jendek, Suchý, Šotek

Nové Zámky: Kantor – Lee, Laurenčík, Ligas, Mamčics, Hatala, Roman – Loggins, Roy, Stupka – T. Mikúš, Prokeš, Michnáč – Števuliak, Ondrušek, Šišovský – Fafrák, Barto, Kováč

Banská Bystrica musela otáčať

Hokejisti Banskej Bystrice zvíťazili v 6. kole Tipos extraligy nad Liptovským Mikulášom 3:1 a pripísali si štvrtý triumf za sebou. V boji tabuľkových susedov sa tak odpútali od súpera na rozdiel štyroch bodov. Liptáci prehrali tretíkrát v sezóne.

Do zápasu lepšie vstúpili hostia, mali o niečo viac vyložených šancí a po strele Réwaya sa napokon z dorážky presadil pred bránkou číhajúci Berry. Domáci otočili vývoj v strednom dejstve. Najprv uspel na dorážke pred odkrytou bránkou Bíreš a pred druhou prestávkou sa ujala v presilovke i strela Gašpara spoza kruhu. V tretej tretine Liptáci nevyužili štyri presilovky v rade a napokon inkasovali tretí gól pri hre bez brankára z hokejky Wilkinsa.

HC ’05 Banská Bystrica – HK 32 Liptovský Mikuláš 3:1 (0:1, 2:0, 1:0)
Góly: 22. Bíreš (Gašpar, Matoušek), 40. Gašpar (Žitný, Bačík), 59. Wilkins – 15. Berry (Réway, J. Sukeľ). Rozhodovali: Výleta, Fridrich – Stanzel, D. Konc ml., vylúčení na dve min.: 7:3, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 1968 divákov.

Banská Bystrica: Belányi – Hora, Bačík, Wilde, Ďatelinka, Holenda, Dame-Malka, Žabka –  Turnbull, Vela, Wilkins – Gašpar, Bíreš, Matoušek – Štrauch, Sojka, Žitný – R. Faith, Stránsky, Macek

Liptovský Mikuláš: Krasikov –Miller, Mezovský, D. Jendroľ, Wardley, Hraško, F. Fekiač – J. Sukeľ, Berry, Réway – Egle, Quince, Avtsin – Valigura, Uhrík, Nauš – Tkáč, T. Klíma, Vankúš

Viac o téme: HC Košice HK Poprad HC Slovan Bratislava HK Dukla Trenčín HC ’05 Banská Bystrica HC Mikron Nové Zámky HK 32 Liptovský Mikuláš HK Dukla Ingema Michalovce