Explózia radosti na ľade nováčika: Nájazdová dráma so Spišiakmi priniesla prvé domáce víťazstvo

Striedačka Humenného, vľavo v pozadí tréner Andrej ParfenovStriedačka Humenného, vľavo v pozadí tréner Andrej Parfenov Zdroj: TASR/František Iván

HUMENNÉ - Hokejisti HC 19 Humenné zdolali v nedeľňajšom 6. kole Tipos extraligy Spišskú Novú Ves 5:4 po samostatných nájazdoch a zaznamenali tak prvé domáce víťazstvo v najvyššej hokejovej súťaži.

Spišiaci v zápase viedli ako prví, Humenné však dvomi gólmi z presilových hier v prostrednej tretine dokázalo nakloniť misky váh na svoju stranu zásluhou Lineta a Pereskokova.

V tretej tretine to dlho vyzeralo na víťazstvo domácich po riadnom hracom čase, všetko však zmenili dva góly Nellisa v priebehu 70 sekúnd tesne pred koncom. O osude duelu rozhodli vôbec prvýkrát v tejto sezóne extraligy samostatné nájazdy. V nich sa presadil iba Pereskokov, ktorý rozhodol o výhre Humenčanov.

6. kolo TEL:

HC 19 Humenné – HK Spišská Nová Ves 5:4 pp a sn (0:1, 2:0, 2:3 - 0:0, 1:0)
Góly: 22. Linet (Handlovský, Diakov), 26. Pereskokov (Glazkov, Sergienko), 47. Kuru (Pereskokov), 54. Borov (Vaško), rozh. nájazd: Pereskokov – 10. Marosz (Ališauskas, Vandas), 43. Nellis (Myklukha, Archambault), 56. Nellis (Archambault), 57. Nellis (Archambault)

Humenné: Galimov (Kozel) - Glazkov, Novický, Meliško, Sergienko, Fereta, Diakov - Pereskokov, Pavlovs, Kuru - Handlovský, Linet, Kriška - Borov, Vrábeľ, Lapšanský - Lačný, Krajňák, Vaško

Spišská Nová Ves: Melicherčík (Surák) - Ališauskas, Merezhko, Žiak, Valach, Romaňak, Ouellet-Beaudry - Burgess, Nellis, Archambault - Majdan, Marosz, Vandas - Džugan, Myklukha, Giľák - Vartovník, Bortňák, Hamráček

Viac o téme: HK Spišská Nová Ves HC 19 Humenné