Aspoň sa podarilo vyrovnať: Růžička reaguje na svoju prvú prehru vo vedení Slovana

Tréner HC Slovan Bratislava Vladimír RůžičkaTréner HC Slovan Bratislava Vladimír Růžička Zdroj: TASR/Pavel Neubauer

BRATISLAVA - Hokejisti Slovana stále čakajú na prvé domáce víťazstvo v extraligovej sezóne 2023/2024. Po prehrách s Michalovcami 2:8 a Zvolenom 2:5 privítali vo svojom treťom zápase na štadióne Ondreja Nepelu Trenčín, ale ani tentoraz nebodovali naplno.

Zápas sa pritom pre Slovan vyvíjal dobre. Na konci 1. tretiny ho poslal do vedenia Brown a tento stav vydržal až do 52. minúty. Potom Trenčín gólmi Imma a Baláža otočil skóre. Brown ešte 45 sekúnd pred koncom vyrovnal, ale v nájazdoch ukázali viac kumštu hráči Dukly.

"Zápas bol fajn. Hrali sme dobre v prvej tretine, Slovan bol lepší v druhej, tam sme ustáli jeho tlak. Majú nový impulz, je to normálne. Ale v tretej sme boli trpezliví. Stále nám idú presilovky, opäť sme v nich dali dva góly. Bol to inak vyrovnaný duel, v nájazdoch sme mali viac šťastia," povedal tréner Trenčína Róbert Döme.

Prvá Růžičkova prehra vo vedení Slovana

Český kormidelník Slovana Vladimír Růžička viedol mužstvo po prvý raz v piatok, tešil sa z triumfu 4:1. Domáca premiéra mu však nevyšla: "Prvá tretina nebola z našej strany dobrá. V druhej to bolo lepšie, ale bohužiaľ sme nedali gól. Tretia bola taká, že sme to chceli uhrať, ale urobili sme chyby a súper potrestal naše vylúčenia. Podarilo sa nám vyrovnať v power play, v nájazdoch to je už kto z koho," uviedol Růžička.

Po príchode skúseného kouča sa v Slovane hovorilo aj o príchodoch nových hráčov, prvý zápas v jeho drese odohral obranca Lalonde: "Ukázal sa v dobrom svetle. Ale informácie o ďalších príchodoch zatiaľ nemám," dodal Růžička.

Viac o téme: HC Slovan Bratislava Vladimír Růžička HK Dukla Trenčín Robert Döme
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy