Liverpool ovládol derby, City sa vytrápilo a Chelsea premrhala náskok proti Arsenalu

Mohamed Salah oslavuje gól so spoluhráčmiMohamed Salah oslavuje gól so spoluhráčmi Zdroj: SITA/AP/Jon Super

LIVERPOOL - Futbalisti Liverpool FC zvíťazili v sobotňajšom Merseyside derby nad mestským rivalom Evertonom 2:0.

Domáci po bezgólovom prvom polčase využili presilovku, ktorú hrali od 37. minúty, keď dostal Ashley Young druhú žltú a zároveň červenú kartu. Oba góly strelil Mohamed Salah, prvý v 75. minúte z penalty.

Úradujúci majster Manchester City zvíťazil nad Brighton & Hove Albion 2:1. Domáci si vytvorili rozhodujúci náskok v prvom polčase, keď sa presadili Julian Álvarez a Erling Haaland, ktorý v klube skóroval po štyroch dueloch.

Po zmene strán znížil Ansu Fati, ale hosťom sa už vyrovnať nepodarilo. City poskočilo na prvé miesto tabuľky pred druhý Liverpool, pred ďalšími troma tímami má náskok jeden bod, no Tottenham a Arsenal majú zápas k dobru. Brighton je siedmy.

Dúbravka znovu iba na lavičke

Na piatej priečke je Newcastle, ktorý vyhral doma nad Crystal Palace jasne 4:0. Jacob Murphy strelil prvý gól a na ďalšie dva prihral. Slovenský brankár Martin Dúbravka z Newcastlu sedel na lavičke náhradníkov.

Brentford zvíťazil nad Burnley 3:0 a dosiahol druhý triumf v sezóne. Wolverhampton otočil duel v Bournemouthe z 0:1 na 2:1, keď využil presilovku po vylúčení Lewisa Cooka. Nottingham neudržal vedenie 2:0 po góloch Chrisa Wodda a nakoniec iba remizoval s nováčikom Lutonom 2:2.

Kanonieri vydolovali bod

Futbalisti Arsenalu remizovali v sobotňajšom londýnskom derby na ihrisku Chelsea FC 2:2 a zostávajú v Premier League naďalej bez prehry. V zápase 9. kola prehrávali ešte štvrťhodinu pred koncom 0:2, no vďaka gólom Declana Ricea a Leandra Trossarda zachránili bod. Arsenal je v tabuľke druhý o skóre za vedúcim Manchestrom City, štvrtý Tottenham, ktorý zaostáva o bod, má však k dobru pondelňajší duel s Fulhamom.