Košičania neskrývajú sklamanie po nájazdovej dráme: Bod sa nám máli, zápas bol vyrovnaný

Na snímke gólová radosť hráčov Košíc - ilustračné fotoNa snímke gólová radosť hráčov Košíc - ilustračné foto Zdroj: TASR/František Iván

BANSKÁ BYSTRICA - Hokejisti Banskej Bystrice zdolali v piatok v 13. Kole Tipos extraligy na svojom ľade Košice 3:2 po samostatných nájazdoch a vďaka extra bodu navyše sa v súboji tabuľkových susedov súperovi bodovo vyrovnali.

Hráči spod Urpína sú na piatom mieste iba s horším skóre ako štvrtí Košičania a na tretie Nové Zámky oba tímy strácajú len jeden bod.

Druhá výhra v rade ako aj posun v tabuľke potešili najmä banskobystrického trénera Douga Sheddena, ktorý na pozápasovom brífingu hodnotil duel kladne: "Vždy, keď hráte proti tímu ako Košice, ktoré sú veľmi kvalitné a skvele vedené trénerom Danom Cemanom, tak musíte podať najlepší výkon. My sme nemali dobrú prvú tretinu, ale mali sme lepšie momenty v druhej. Aj keď bol súper dlhšie v našom pásme, tak sme mu nedovolili veľa strieľať.

Myslím si, že sme dobre bránili, aj keď to možno celkovo na pohľad vyzeralo zle. Tretia tretina bola naša najlepšia. Dostali sme sa do šancí a pomohlo nám, že sme získali presilovky a jednu z nich aj využili. Som rád, že sme to zlomili vo svoj prospech v nájazdoch."

Defenzívny skrat v tretej tretine

Košice po troch výhrach v rade sa museli tentoraz uspokojiť s jedným bodom po prehre v samostatných nájazdoch. V nich sa totiž presadil iba Pollock, pokým domáci hokejisti dali až dva góly vďaka Bírešovi a Gašparovi. "V prvej tretine sme hrali dobre, ale v druhej sme mali často puk na hokejkách, no napriek tomu sme si nevypracovali toľko šancí, ako by sme mohli. Tretiu tretinu sme defenzívne nezvládli.

Domáci v nej mali viac šancí, než sa patrilo. Neboli sme dostatočne agresívni po našom vedení na 2:1. Musíme zlepšiť hru, keď vyhrávame, lepšie forčekovať, útočiť a nie iba brániť. Zle sme potom hrali aj presilovku v predĺžení štyroch proti trom. Nebol to práve náš najlepší výkon, pykali sme najmä za chyby vzadu," uviedol po prehre v nájazdoch košický kouč Dan Ceman.

Na snímke vpravo tréner Galéria fotiek (3) Zdroj: TASR/František Iván

Sklamaný z jedného bodu bol po stretnutí i brankár Košíc Dominik Riečický, ktorý sa najmä v tretej tretine nemohol sťažovať na nedostatok práce. Po dueli v mixzóne vravel: "Zápas bol vyrovnaný. Prvú polovicu sme boli možno lepší, no hlavne v tretej tretine nás domáci zatlačili a napokon možno i zaslúžene vyrovnali. Už to tam strieľali zo všetkého, išli za tým gólom, čo sa im aj podarilo.

Tá tretia tretina bola pre mňa celkom náročná, ale myslím si, že som ju zvládol v pohode. Na nájazdy sa pozrieme s trénerom Dušanom Strharským a uvidíme, či som tam urobil nejaké chyby, ale prišlo mi to tak, že pri druhom inkasovanom góle sa mi šmykla odrazová pravá noha, tak možno preto dal bystrický útočník gól. Bod sa nám asi máli, určite sme chceli vyhrať, no bohužiaľ, ideme s jedným bodom domov."

Viac o téme: HC Košice Dominik Riečický HC '05 Banská Bystrica Dan Ceman Doug Shedden