Začal sa boj s časom: Nórsky expres sa musí popasovať s nepríjemnou komplikáciou

Nórsky bežec na lyžiach Johannes Hösflot KlaeboNórsky bežec na lyžiach Johannes Hösflot Klaebo Zdroj: SITA/AP/Heikki Saukkomaa/Lehtikuva

LIVIGNO - Hviezdny nórsky bežec na lyžiach Johannes Hösflot Klaebo musel kvôli koronavírusu predčasne ukončiť vysokohorskú prípravu v Livigne a možno príde o štart novej sezóny. Informovala o tom agentúra SID.

Päťnásobný olympijský šampión odcestoval z Talianska kvôli tomu, že sa necítil dobre. Po návrate do Trondheimu mal pozitívny test na covid. "Nemusím ležať v posteli, ale zdravý nie som," uviedol Klaebo.

"Zatiaľ je ťažké povedať, ako veľmi to ovplyvní začiatok sezóny. Štarty v Beitostölene a Ruke sú však neisté," pripomenul Klaebo, že ročník chcel odštartovať budúci týždeň pretekmi v rodnom meste.

Prvé preteky novej sezóny Svetového pohára v Ruke sú potom na programe 24. novembra. "Od nedele som netrénoval, takže dúfam, že to dostanem z tela čo najskôr," povedal deväťnásobný majster sveta.

Klaebo by sa mal vo Svetovom pohári, ktorý štyrikrát ovládol, predstaviť aj napriek tomu, že v apríli opustil nórsku reprezentáciu. Dvadsaťsedemročnej hviezde to umožní čerstvá dohoda s národným zväzom.
 

Viac o téme: Johannes Hösflot Kläebo Koronavírus
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: ČTK

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy