Slovan nemal šancu proti Košiciam, Růžička neprišiel na tlačovku: Toto nám láme väzy!

Vladimír Ružička na lavičke HC Slovan BratislavaVladimír Ružička na lavičke HC Slovan Bratislava Zdroj: TASR/František Iván

KOŠICE - Hokejisti HC Košice potvrdili formu aj po reprezentačnej prestávke a pred vypredanou Steel arénou zdolali odvekého rivala Slovan Bratislava 4:1.

Tréner Dan Ceman priznal predzápasové obavy, no hráči mu ich výkonom zažehnali. Asistent trénera hostí Rudolf Jendek pomenoval príčiny prehry, ktorá bola pre Slovan už tretia po sebe a celkovo už 11. v 18. zápase sezóny.

Pre Košičanov to bol prvý duel po reprezentačnej prestávke a domáci diváci tlieskali nielen výkonu svojho tímu, ale aj bývalému obrancovi Mojmírovi Božíkovi, ktorý po vyvesení dresu s číslom 17 pod strop haly zamieril do klubovej Siene slávy.

Bývalý československý hokejový reprezentant Galéria fotiek (14) Zdroj: TASR/František Iván

Eufória pokračovala aj počas zápasu, v ktorom domáci viedli po dvoch tretinách 2:0 a ani gól Slovana na 2:1 v úvode tretej časti ich nerozhodil. Naopak, aj vďaka vylúčeniam hostí v nej zvýšili svoj náskok na 4:1.

Tréner Košíc mal obavy

"Ak mám povedať pravdu, tak som sa pred zápasom obával toho, či nebudeme nesústredení po dlhšej prestávke, keďže Slovan už medzičasom mal zápas. Bol som však príjemne prekvapený z toho, ako sme začali. Mali sme veľmi dobrú obranu.

V druhej tretine sme Slovanu dovolili nejaké šance aj čas v našom pásme, no zvládli sme to. Tretia tretina sa nezačala podľa našich predstáv, ale chlapci zostali pokojní. Pomohli nám vylúčenia hostí a napokon sme to dokázali doviesť do víťazného konca. Teším sa z týchto troch bodov aj z elektrizujúcej atmosféry, ktorá je vždy na zápasoch so Slovanom," skonštatoval kormidelník "oceliarov" Dan Ceman.

Aj on si užil potlesk a skandovanie svojho mena, keď klub na informačnej kocke pripomenul predĺženie jeho zmluvy do konca sezóny 2024/2025.

Gólové oslavy hokejistov HC Galéria fotiek (14) Zdroj: TASR/František Iván

Košičania boli proti Slovanu v pozícii favorita, ktorú presvedčivým víťazstvom potvrdili. "Vedeli sme, že nás čaká ťažký súper. Nemôžeme sa pozerať na tabuľku, liga je vyrovnaná a zvíťaziť môže každý z každým. Dnes bola výborná atmosféra, tri body sú doma, takže všetko je tak ako má byť," poznamenal kapitán "oceliarov" Michal Chovan, ktorý k víťazstvu prispel jednou asistenciou.

Růžičkov asistent pomenoval príčiny prehry

Na pozápasovú tlačovú konferenciu neprišiel hlavný tréner Slovana Vladimír Růžička, ale jeho asistent Rudolf Jendek.

"Musím gratulovať súperovi k víťazstvu. Mal rozhodne väčšiu chuť a viac emócií v zápase. To rozhodlo. Bolo to dosť vyrovnané z pohľadu striel, žiaľ, my nedávame góly a to nám láme väzy. Okrem toho, samozrejme, nedisciplinovanosť. Máme veľmi veľa vylúčených a potom často inkasujeme," poznamenal Jendek po tretej prehre Slovana po sebe.

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 14

Viac o téme: HC Košice Michal Chovan HC Slovan Bratislava Vladimír Růžička Rudolf Jendek Dan Ceman