VIDEO Všetko sa dá, len treba chcieť: Slovan má výhru v kapse, ale do ideálu míle ďaleko

Michal Roman (Nové Zámky) a Samuel Takáč (Slovan)Michal Roman (Nové Zámky) a Samuel Takáč (Slovan) Zdroj: TASR/Dano Veselský

BRATISLAVA - Hokejisti Slovana Bratislava prerušili štvorzápasovú šnúru prehier s Novými Zámkami, keď ich v nedeľnom ligovom dueli zdolali 5:2. Asistent trénera domácich Richard Kapuš vyzdvihol charakter tímu, ktorý podľa neho vďačí za tri body zvládnutiu zlomových momentov vyrovnaného stretnutia.

"Belasým" sa tak aspoň čiastočne ľahšie dýcha, keďže to bolo pre nich iba druhé víťazstvo z uplynulých šiestich stretnutí.

"Bol to solídny zápas z obidvoch strán a vyhral ten, kto mal možno aj trochu viac šťastia a viac pevnej vôle. Boli momenty, keď sa lámal zápas, napríklad, keď Nové Zámky vyrovnali a nám sa hneď podarilo streliť tretí gól. Alebo pri ubránení oslabenia troch proti piatim. Po dlhej dobe sa ukázalo, že tento tím má charakter.

Na nás tréneroch je, aby sme ho z hráčov vytiahli a ukazovali ho zápas čo zápas. Nebudeme vyhrávať stále, pretože nie sme muzikanti, ale keď mužstvo ukáže v každom dueli charakter, tak sa aj ľudia vrátia do hľadiska," zdôraznil Kapuš.

Slovan najskôr stratil dvojgólový náskok, no napokon súpera zlomil troma gólmi od stavu 2:2. "Z minima sme vyťažili maximum, získali sme tri body a s tým môžeme byť spokojní. Nebudeme si tu stavať vzdušné zámky, z našej strany to nebol nejaký excelentný výkon. Výsledok úplne neodzrkadľuje dianie na ľade, ale takéto zápasy teraz potrebujeme vzhľadom na to, v akom stave sme.

Účel svätí prostriedky a my sme vďační za body, keďže každý potrebujeme ako soľ. Samozrejme, na zlepšení hry budeme ďalej pracovať, ale momentálne potrebujeme zbierať body a potrebovali by sme potvrdiť tento výsledok aj v nasledujúcom zápase. Urobíme pre to všetko," povedal Kapuš aj s výhľadom na utorkový duel 22. kola v Liptovskom Mikuláši.

Novozámčania vyšli bodovo naprázdno v druhom dueli za sebou, no tréner Ľubomír Hurtaj nebol s výkonom v Bratislave nespokojný: "Myslím si, že sme napriek zlému úvodu neodohrali zlý zápas. Najmä druhá tretina bola z našej strany dobrá, vytvorili sme si veľa šancí a mohli sme skóre otočiť v náš prospech. Nanešťastie, po vyrovnaní na 2:2 sme hneď inkasovali a potom sme nedokázali v tretej tretine využiť ani minútovú presilovku o dvoch hráčov, kde sme to mohli ešte zdramatizovať. Slovan svoje presilovky využil a potom si to už postrážil."

Viac o téme: Ľubomír Hurtaj HC Slovan Bratislava HC Mikron Nové Zámky Richard Kapuš