Generálka na vrchol roka: Český tenis opäť zabodoval, pohľad na kalendár potešil každého fanúšika

Linda NoskováLinda Nosková Zdroj: SITA/AP/Manu Fernandez

PRAHA - Tenisový turnaj ženskej WTA Tour v Prahe sa bude budúci rok hrať bezprostredne pred olympijskými hrami v Paríži a po troch ročníkoch sa z tvrdého povrchu vráti na antuku.

Podľa kalendára zverejneného na webe elitného okruhu bude mať Prague Open termín od nedele 21. do piatku 26. júla. V sobotu 27. júla sa začne na kurtoch areálu Roland Garros olympijský turnaj.

Turnaj kategórie WTA 250 Livesport Prague Open sa tento rok uskutočnil prvý augustový týždeň a vyhrala ho Japonka Nao Hibinová, ktorá vo finále porazila Lindu Noskovú. Bol to tretí ročník, kedy sa v areáli pražskej Sparty v Stromovke hralo na tvrdom povrchu.

Na budúci rok sa vracia ako hrací povrch antuka, na ktorom budú následne v Paríži bojovať tenisti o olympijské medaily. V rovnakom termíne ako v Prahe sa bude konať ženský turnaj v Hamburgu.

Viac o téme: LOH 2024 WTA v Prahe