VIDEO Prečo ich pustili na svah? Hanba a zlý vtip, Vlhovej rivalka takmer vybuchla od zlosti

Lara Gutová-BehramiováLara Gutová-Behramiová Zdroj: SITA/AP/Frank Gunn /The Canadian Press

TREMBLANT - Veľkú kritiku smerom k organizátorom vyjadrila švajčiarska lyžiarka Lara Gutová-Behramiová po nedeľných pretekoch Svetového pohára.

V druhom kole obrovského slalomu v kanadskom stredisku Mont Tremblant museli najlepšie lyžiarky bojovať s nepriazňou počasia a mali oveľa horšie podmienky ako pretekárky, ktoré štartovali pred nimi.

Druhé kolo sprevádzal vietor a sneženie, čo výrazne znižovalo viditeľnosť. Ako išli na rad najlepšie ženy z prvého kola, podmienky sa ešte viac zhoršili. Slovenka Petra Vlhová bola po úvodnej jazde na čele, no v druhej výrazne stratila zo svojho náskoku a v cieli mala manko 0,67 s. Napokon obsadila piatu priečku.

Triumfovala Talianka Federica Brignoneová pred Gutovou-Behramiovou, tretia skončila Američanka Mikaela Shiffrinová. Pred Vlhovú sa ešte dostala Clara Direzová z Francúzska. "Našťastie sa nikto nezranil," uviedla 32-ročná Švajčiarka.

Tá napriek druhému miesto nemala chuť oslavovať: "Bol to zlý vtip. Takmer som nevidela brány. Zaujímalo by ma, prečo musíme pretekať v takýchto podmienkach. Musíte byť blázon, aby ste povolili takéto preteky," povedala v rozhovore pre švajčiarsku televíziu SRF.

Viac o téme: Petra Vlhová Obrovský slalom Mikaela Shiffrinová Federica Brignoneová Lara Gutová-Behramiová Mont Tremblant
  • Autor: © Zoznam/
  • VIDEO: Facebook/JOJ ŠPORT
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy