VIDEO Ak ide o všetko, LeBron nepozná brata, sestru: Lakers až nedôstojne zosmiešnili New Orleans

Šťastný LeBron JamesŠťastný LeBron James Zdroj: SITA/AP/Ian Maule

LAS VEGAS - Vo finále nového turnaja NBA Cupu sa stretnú basketbalisti Indiany a LA Lakers.

Pacers porazili tretí najlepší klub sezóny Milwaukee 128:119, tím z Los Angeles suverénne zdolal na Final Four v Las Vegas 133:89 New Orleans. O šampiónoch sa rozhodne v sobotu, každý z hráčov víťazného tímu dostane pol milióna dolárov.

Lakers pomohol do finále 30 bodmi LeBron James a má tak šancu do svojej bohatej zbierky pridať ďalšiu trofej. "Je to fajn turnaj, ale stále je ešte december, takže nemá cenu veľmi sa blázniť. Ale máme ďalšiu príležitosť byť ešte lepší a tešíme sa," povedal James, strelecký rekordman ligy, jej štvornásobný šampión alebo držiteľ štyroch cien MVP finálovej série.

LeBron Jamesa sa navyše zapísal aj do dejín NBA ďalším z desiatok rekordov. Stal sa prvým hráčom histórie, ktorý dosiahol 30 bodov, päť doskokov a päť asistencií za menej ako 23 minút. Lakers mali šesť dvojciferných strelcov, pritom nikto neodohral viac ako 31 minút. Skvele im vyšla prostredná pasáž: v druhej a tretej štvrtine deklasovali New Orleans v súčte 81:41.

Hviezdou mladého tímu Indiany bol rovnako ako vo štvrťfinále proti Bostonu Tyrese Haliburton. V zápase s Milwaukee nazbieral 27 bodov, 15 asistencií a 7 doskokov. "Hráme dobre a momentálne šokujeme svet. Budeme v tom pokračovať," sľúbil Haliburton. Lavička Pacers jasne prevýšila tú súperovu, každý z desiatich hráčov Indiany v semifinále zaznamenal najmenej šesť bodov.

Frustrácia Milwaukee pokračovala v šatni a podľa médií sa pohádali Bobby Portis s trénerom Adrianom Griffinom. Ten sa hneval, že tím prehral na doskoky 46:51, podľa Portisa bol kľúčový v závere vyrovnaného zápasu útok.

Pacers v polčase viedli o 12 bodov, ale po tretej časti, ktorú stratili 28:43, prehrávali o tri body. Rozhodla tak záverečná štvrtina a tú Indiana ovládla 37:25. Ešte 2:40 minúty pred koncom bol rozdiel o jediný bod, potom ale dominovala Indiana. Bucks tak nebolo nič platných ani 37 bodov a 10 doskokov Janisa Adetokunba.