VIDEO Neveselá noc pre Slovákov v NHL: Radosť z vytúženého bodu zatienili tri prehry

Martin Pospíšil v službách Calgary FlamesMartin Pospíšil v službách Calgary Flames Zdroj: SITA/AP/George Walker IV

VEGAS - Hokejisti Calgary v zostave s dvoma Slovákmi prehrali v zámorskej NHL vo Vegas 4:5 pp. Víťazný gól strelil štvorbodový Mark Stone (2+2).

Za hostí nastúpili Adama Ružička a Martin Pospíšil, ktorý zaznamenal asistenciu. Celkovo boli v noci na stredu v akcii štyria Slováci. Arizona s Milošom Kelemenom prehrala na ľade Pittsburghu 2:4, Tampa Bay s Erikom Černákom nestačila vonku na Vancouver 1:4.  Auston Matthews z Toronta a Brock Boeser z Vancouveru ako prví v sezóne prekonali 20-gólovú métu a sú na čele tabuľky strelcov.

Prvý Pospíšilov bod po deviatich zápasoch

Calgary vyhrávalo na ľade súpera v druhej tretine dvakrát o jeden gól. Predĺženie pre "plamene" však musel zachrániť presne minútu pred koncom tretej periódy Jegor Šarangovič, Stone nakoniec rozhodol po 71 sekundách extračasu.

Martin Pospíšil (vľavo) si Galéria fotiek (12) Tešiaci sa hráči Flames Zdroj: SITA/AP/John Locher

Pospíšil asistoval v 23. minúte pri góle Nazema Kadriho na 2:1, keď udržal puk v útočnom pásme, poslal ho medzi kruhy na Connora Zaryho a jeho strelu tečoval Kadri do siete. Slovák tak bodoval prvýkrát po deviatich zápasoch a šiestykrát vo svojom 17. stretnutí. Predtým si naposledy pripísal bod 18. novembra, keď skóroval proti NY Islanders.

Predtým si naposledy pripísal bod 18. novembra, keď skóroval proti NY Islanders. Na ľade strávil 11:57 minúty a pripísal si aj plusku, dva hity a dve strely na bránku. Jeho krajan a spoluhráč Ružička odohral 8:06 minúty s tromi strelami.

"Bol to vyrovnaný zápas, v tretej tretine domáci skóre otočili, ale dokázali sme vydolovať aspoň bod," zhodnotil tréner "plameňov" Ryan Huska, ktorého tím prehral piaty z uplynulých šiestich stretnutí.

Penguins hrajú radi proti Arizone

Penguins zvíťazili v jedenástom vzájomnom zápase s Arizonou za sebou. Hostia zaznamenali štvrtú prehru v rade, domáci ukončili rovnako nepriaznivú šnúru práve proti Coyotes. Brankár domácich Connor Ingram dosiahol napriek trom inkasovaným gólom 93-percentnú úspešnosť so 40 zákrokmi. Jeho slovenský spoluhráč Kelemen mal svoj druhý najnižší ice time v NHL, keď odohral len 5:53 minúty a pripísal si jednu strelu na bránku.

Tampa išla proti Vancouveru do vedenia po 95 sekundách hry zásluhou Braydena Pointa, ďalší gól však už nepridala. O necelých päť minút neskôr vyrovnal Andrej Kuzmenko a nasledoval čistý hetrik jeho spoluhráča Brocka Boesera, ktorý tak má v sezóne na konte 21 presných zásahov.

Černák hral v elitnej formácii a na ľade strávil 18:39 minúty. Zápas ukončil s mínuskou, dvoma trestnými minútami za držanie a rozdal tri hity. "Je to úžasné, najmä v porovnaní s minulou sezónou," tešil sa Boeser, ktorý mal v uplynulom ročníku bilanciu 18 gólov v 74 dueloch. Na konte má už päť hetrikov v NHL.

Nils Hoglander (Vancouver) a Galéria fotiek (12) Súboj Nilsa Hoglandera a Erika Černáka Zdroj: SITA/AP/Darryl Dyck/The Canadian Press

"Musím sa naďalej sústrediť na to, čo mi prináša úspech. Každý deň tvrdo pracujem a chcem pomôcť môjmu tímu k víťazstvám."

Štvorbodový Matthews umlčal Madison Square

Auston Matthews bol hlavnou hviezdou Toronta vo víťaznom stretnutí na ľade NY Rangers. Pod triumf 7:3 sa podpísal dvoma gólmi a dvoma asistenciami, bol to jeho prvý štvorbodový večer v sezóne. V uplynulých piatich dueloch nastrieľal sedem gólov.

"Mám pocit, že som chytil správny rytmus," povedal po zápase americký útočník, ktorý je s Boeserom top strelcom súťaže. Obaja majú na konte po 21 presných zásahov. Mitchell Marner pridal k Matthewsovi dvoma zásahmi a asistenciou. Blake Wheeler skóroval za Rangers dvakrát, Mika Zibanejad mal bilanciu 1+1. Jednu asistenciu mal za domácich Artemij Panarin a bol to jeho 700. bod v NHL (232+468), jeho spoluhráč Jacob Trouba sa zasa dostal na métu 300 bodov (72+228).

Red Wings odpílili druhého trénera iného tímu

Hokejisti St. Louis prehrali doma s Detroitom 4:6 a po štvrtej prehre za sebou skončil na poste ich trénera Craig Berube. Nahradil ho Drew Bannister, ktorý doteraz pôsobil ako kouč Springfieldu v AHL. Berube bol na striedačke Bluesmanov od novembra 2019 a hneď v tej istej sezóne ich priviedol k zisku Stanleyho pohára. Jeho tím je teraz na šiestej priečke v Centrálnej divízii.

Zaujímavosťou je, že Berube je druhým trénerom, ktorý sa musel porúčať z lavičky počas tejto sezóny práve po zápase s Detroitom. Tým prvým bol Dean Evason z Minnesoty Wild po porážke 1:4 na ľade Red Wings.

Edmonton už siaha po play-off pozíciách

Connor McDavid natiahol svoju bodovú šnúru na 10 zápasov, dvoma asistenciami pomohol Edmontonu k triumfu nad Chicagom 4:1. Počas tejto šnúry nazbieral 25 bodov (6+19). Jediný gól  hostí si pripísal Connor Bedard, draftová jednotka z tohto roku. Bol to jeho dvanásty gól v sezóne, na konte má rovnaký počet asistencií.

Pre Bedarda to bol prvý duel proti McDavidovi, jednotke draftu 2015. Edmonton vyhral ôsmy zápas za sebou a je jeden duel od vyrovnania klubového rekordu v tomto ukazovateli. Evan Bouchard mal dve asistencie a bodoval v 12. stretnutí v rade.

VIDEO Neveselá noc pre Galéria fotiek (12) Ostro sledovaný súboj Connorov - Bedard vs. McDavid

Filip Forsberg stanovil 10. gólom v predĺžení nový klubový rekord Nashvillu. Skóroval už v 18. sekunde extračasu a zariadil víťazstvo svojho tímu nad Philadelphiou 3:2. V historických klubových štatistikách predstihol v tomto ukazovateli Davida Legwanda. Flyers boli strelecky jasne aktívnejší, no 37 zákrokmi sa blysol brankár "predátorov" Juuse Saros.

Joey Daccord zaznamenal svoje prvé čisté konto v NHL, keď pomohol 24 zákrokmi Seattlu ukončiť osemzápasovú sériu prehier. Aj vďaka nemu Kraken zdolali Floridu 4:0. "Fantázia. Som veľmi vďačný za príležitosť chytať v NHL a za to, že trénerský štáb a chalani mi veria. Pridať čisté konto a to ešte proti takému kvalitnému tímu je pre mňa veľmi výnimočné," uviedol 27-ročný brankár.

Hráči San Jose vyhrali tretí z uplynulých štyroch stretnutí, doma zdolali Winnipeg 2:1. Rozhodujúci gól zaznamenal švédsky útočník William Eklund v presilovke v 56. minúte. Hostia ukončili štvorzápasovú šnúru víťazstiev.

NHL - výsledky:

New York Rangers – Toronto Maple Leafs 3:7 (1:4, 2:0, 0:3)
Góly: 6. Wheeler, 37. Zibanejad (Panarin, Fox), 39. Wheeler (Zibanejad, Trouba) – 4. Matthews (Nylander, Gregor), 6. Timmins (Järnkrok, Domi), 16. Järnkrok (Tavares), 16. Marner (Matthews, Lagesson), 42. Marner (Rielly, Matthews), 58. Matthews (Nylander, McCabe), 59. Kämpf (Brodie). Brankári: Šesťorkin - Jones, strely na bránku: 31:30

Ottawa Senators – Carolina Hurricanes 1:4 (1:1, 0:3, 0:0)
Góly: 8. Norris (Brännström, Giroux) – 19. Nečas (Skjei, Drury), 33. Aho (DeAngelo, Teräväinen), 34. Jarvis (Aho, Orlov), 38. Aho (Pesce, Skjei). Brankári: Korpisalo - Kočetkov, strely na bránku: 32:28

Pittsburgh Penguins – Arizona Coyotes 4:2 (2:2, 0:0, 2:0)
Góly: 2. Guentzel (Crosby, Puustinen), 17. Carter (O'Connor), 45. Carter (Letang, Smith), 59. Guentzel (Malkin, Pettersson) – 11. Crouse (Zucker, Välimäki), 16. Maccelli (Crouse, Bjugstad). Brankári: Jarry - Infram, strely na bránku: 44:21

St. Louis Blues – Detroit Red Wings 4:6 (1:2, 3:1, 0:3)
Góly: 6. Saad (Bučnevič, Kapanen), 22. Hayes (Leddy, Parayko), 23. Hayes, 37. Scandella – 14. Walman, 16. Berggren (Petry, Sprong), 30. Seider (Rasmussen), 41. Raymond (Veleno, Kane), 47. Fabbri (Raymond, Copp), 59. Rasmussen (Veleno). Brankári: Binnington - Huss, strely na bránku: 37:32

Nashville Predators – Philadelphia Flyers 3:2 po predĺžení (1:0, 1:1, 0:1 - 1:0)
Góly: 10. Nyquist (Carrier, Forsberg), 24. McCarron (Schenn, Smith), 61. Forsberg (Josi, O'Reilly) – 40. Couturier (Farabee, Atkinson), 47. Sanheim (Konecny, Couturier). Brankári: Saros - Ersson, strely na bránku: 22:39

Edmonton Oilers – Chicago Blackhawks 4:1 (2:1, 1:0, 1:0)
Góly: 10. Nugent-Hopkins (McDavid, Bouchard), 19. Gagner (Ryan), 34. Draisaitl (Ceci, Gagner), 41. Hyman (McDavid, Bouchard) – 4. Bedard (Vlasic, Crevier). Brankári: Skinner - Mrázek, strely na bránku: 29:23

Seattle Kraken – Florida Panthers 4:0 (0:0, 1:0, 3:0)
Góly: 24. Yamamoto (Borgen, Bellemare), 46. Bellemare (Evans, Yamamoto), 50. Wennberg (Borgen, Kartye), 57. Tolvanen (Dunn). Brankári: Daccord - Bobrovskij, strely na bránku: 23:24

Vancouver Canucks – Tampa Bay Lightning 4:1 (1:1, 2:0, 1:0)
Góly: 7. Kuzmenko (Q. Hughes, Miller), 30. Boeser (Miller, Höglander), 37. Boeser (Q. Hughes, Hronek), 59. Boeser (Q. Hughes) – 2. Point (Sergačjov, Hagel). Brankári: Demko - Vasilevskij, strely na bránku: 22:29

Vegas Golden Knights – Calgary Flames 5:4 po predĺžení (1:1, 1:2, 2:1 - 1:0)
Góly: 14. Stephenson (Marchessault, Stone), 26. Barbašev (Stone), 46. Stone (Karlsson, Marchessault), 57. Karlsson (Stephenson, Marchessault), 62. Stone (Eichel, Pietrangelo) – 7. Weegar (Backlund, Coleman), 23. Kadri (Zary, POSPÍŠIL), 38. Šarangovič (Lindholm), 59. Šarangovič (Hanifin, Kadri). Brankári: Thompson - Wolf, strely na bránku: 39:31

San Jose Sharks – Winnipeg Jets 2:1 (1:1, 0:0, 1:0)
Góly: 10. Bailey (Hoffman, Rutta), 56. Eklund (Granlund, Duclair) – 17. Dillon. Brankári: Blackwood - Brossoit, strely na bránku: 32:37

Viac o téme: Tampa Bay Lightning Calgary Flames Erik Černák Arizona Coyotes Adam Ružička Martin Pospíšil Miloš Kelemen
  • Zdroj: TASR, Športky