Zakopnutie lídra Tipos extraligy, trápenie majstrovských Košíc nemá konca kraja

Zľava Michael Vandas (Spišská Nová Ves) a Dávid Mudrák (Zvolen) v súbojiZľava Michael Vandas (Spišská Nová Ves) a Dávid Mudrák (Zvolen) v súboji Zdroj: TASR/Ján Krošlák

ZVOLEN - Hokejisti Zvolena v 27. kole Tipos extraligy zdolali lídra zo Spišskej Novej Vsi 3:2 a pripísali si tak pod vedením dočasného trénera Norberta Javorčíka prvú výhru. Hostia i napriek strate bodov zostávajú na čele tabuľky.

V prvej bezgólovej tretine boli najbližšie ku gólu domáci. Bondra nepremenil trestné strieľanie a Hecl mieril pred odkrytou bránkou do žŕdky. Skóre sa menilo až na samom konci druhej tretiny, keď 50 sekúnd pred prestávkou Langkow v presilovke poslal Zvolen do vedenia, lenže 12 sekúnd pred klaksónom sa na opačnej strane presadil z kruhu Myklucha a bolo 1:1.

Z tretej tretiny uplynulo iba 38 sekúnd a po strele C. Hultsa prinavrátil Zvolenčanom vedenie tečom R. Bondra. Spišiaci sa potom snažili vyrovnať, ale necelé dve a pol minúty pred koncom pridal tretí gól Langkow z kruhu spoza protihráča. Napokon v šestici bez brankára deväť sekúnd pred koncom znížil ešte po buly Drábek na 2:3, no čas na tretí zásah už hosťom nezostal.

Zľava Anthony Nellis (Spišská Galéria fotiek (11) Zdroj: TASR/Ján Krošlák

HKM Zvolen – HK Spišská Nová Ves 3:2 (0:0, 1:1, 2:1)
Góly: 40. Langkow (C. Hults), 41. R. Bondra (C. Hults, Mudrák), 58. Langkow (Zuzin) – 40. Myklucha (Ališauskas, Merežko), 60. Drábek (Myklucha). Rozhodovali: M. Korba, Krajčík – Tichý, Gegáň. Vylúčení na 2 min.: 2:3, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 1793 divákov.

Zvolen: Kupsky – Mudrák, C. Hults, Kubka, Rauhauser, Hain, Sládok, Čulík – Kašlík, M. Hults, R. Bondra – Mucha, Viedenský, Zuzin – Marcinek, Langkow, M. Hecl – Csányi, Šiška, Kolenič

Sp. N. Ves: Surák – Merežko, Ališauskas, J. Valach, Žiak, Björkung, Romaňák, Groch – Archambault, Nellis, Bakoš – Burgess, Kerbashian, Majdan – Vandas, Myklucha, Džugan – Hamráček, Bortňák, Drábek

Majster padol aj na Liptove

Hokejisti Liptovského Mikuláša zvíťazili v stredajšom zápase 27. kola Tipos extraligy nad Košicami 4:1. Väčšina gólov do siete úradujúceho majstra padla v záverečnom dejstve. Hostia zotrvali na druhom mieste, Mikuláš je ôsmy.

Skóre otvoril už v tretej minúte Marland Everson Quince a ďalší gól padol až v záverečnom dejstve. Michal Uhrík využil presilovku a strelil víťazný gól na 2:0, o chvíľu znižoval Róbert Bačo, no domáci si v závere triumf poistili.

Tipos extraliga - 27. kolo:

HK 32 Liptovský Mikuláš – HC Košice 4:1 (1:0, 0:0, 3:1)
Góly: 3. Quince (Lahtinen, Sukeľ), 41. Uhrík (Egle, Vasiljev), 59. Vasiljev (Žilka), 60. Nauš (Berry) - 46. Bačo (Jokeľ, Havrila). Rozhodovali: Výleta, Goga - Frimmel, Stanzel, vylúčení 3:3 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 783 divákov

Liptovský Mikuláš: Krasikov - Lalík, Mezovský, Vasiljev, Žilka, Fekiač, Hraško, Vojtech, Jendroľ - Lahtinen, Quince, Réway  - Berry, Egle, Nauš - J. Sukeľ, Uhrík, Avtsin  - Tkáč, Vankúš, Valigura

Košice: Janus - Ferenc, Breton, Olsson, Šedivý, Bartoš, Deyl, Mihalik - Lunter, Berger, Chovan - Jääskeläinen, Pollock, Fejes - Lamper, Šimun, Rogoň - Bačo, Havrila, Jokeľ

Nováčik schytal debakel pod Tatrami

Hokejisti HK Poprad zvíťazili v stredajšom 27. kole Tipos extraligy nad HC 19 Humenné 6:0. Brankár domácich Adam Vay dosiahol prvé čisté konto v tejto sezóne. "Kamzíci" uspeli prvýkrát proti nováčikovi a potvrdili 5. miesto v tabuľke. Humenné zostalo na poslednej 12. priečke.

Už v 21. sekunde sa po individuálnej akcii presadil Coulter. Poprad v druhej tretine pokračoval vo výkone z prvej časti a strelil tri góly. Postupne skórovali Kukuča, Urbánek počas presilovej hry a aj Mlynarovič. V úvode tretej časti Dmowski zvýšil počas oslabenia už na 5:0. V bránke Humenného bol už Galimov, ktorý nahradil Kozla. V 57. minúte Kukuča počas početnej výhody upravil výsledok na konečných 6:0.

Tipos extraliga – 27. kolo:

HK Poprad – HC 19 Humenné 6:0 (1:0, 3:0, 2:0)
Góly: 1. Coulter (McFadden, Turan), 24. Kukuča (Brincko), 26. Urbánek (Kukuča, McFadden), 36. Mlynarovič (Turan, Peresunko), 42. Dmowski, 57. Kukuča (McFadden). Rozhodovali: Novák, Crman – Ordzovenský, Jurčiak, vylúčení: 2:3 na 2 min, presilovky: 2:0, oslabenia: 1:0, 1631 divákov.

Poprad: Vay – Turan, McFadden, Brincko, Kotvan, D. Brejčák, Česánek, Betker – Kukuča, Coulter, Dmowski – Calof, Urbánek, Záborský – Svitana, Mlynarovič, Peresunko – Melcher, Halama, Przygodzki – Oško

Humenné: Kozel (41. Galimov) – Novický, Glazkov, Sergienko, Meliško, Diakov, Novota, Jacko – Šoltés, Linet, Lapšanský – Handlovský, Krajňák, Borov – Horvát, Lačný, Ragan – Thomka

Súboj Dukiel pre Michalovce

Hokejisti Michaloviec zvíťazili v stredajšom zápase 27. kola Tipos extraligy nad Duklou Trenčín 5:2. Víťazný gól strelil v 40. minúte Samuel Solenský. Domáci tak udržali tretie miesto v tabuľke, ich súper je deviaty.

Michalovce viedli ešte v úvode záverečného dejstva 3:0. Priebeh zdramatizovali Phil Pietroniro a Matej Giľák, ktorí skórovali v rozmedzí 17 sekúnd v presilovke 5 na 3 a znížili manko na jednogólové. Necelé štyri minúty pred koncom však prišiel druhý gól Mathew Lee Santosa a triumf poistil Marek Valach.

HK Dukla Ingema Michalovce – HK Dukla Trenčín 5:2 (1:0, 2:0, 2:2)
Góly: 14. Santos (Daugavinš, Pearson), 37. Santos (Pearson, Jasečko), 40. Solenský (Vašaš), 57. Santos (Daugavinš), 58. Valach (Puliš) - 50. Pietroniro (Baláž, Petráš), 50. Giľák (Hudec). Rozhodovali: Jobbágy, Orolin - Pribula, Šoltés, vylúčení: 4:2 na 2 min, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0

Michalovce: Glosár – Macejko, Bindulis, Jasečko, Cibák, Stripai, Michalčin, Fedor, Varga - Daugavinš, Pearson, Santos - Puliš, Heard, Valach - Bjalončík, Suja, Paločko - Vašaš, Solenský, Kabáč

Trenčín: Borák - Pietroniro, Nemčík, Petrovický, Starosta, Kupec, Ekberg, Lichanec, Hlaváč - Charbonneau, Conway, Hudec - Petráš, Vaňo, Giľák - Škvarek, Sojčík, Krajčovič

Barani uspeli v Nových Zámkoch

Hokejisti Banskej Bystrice vyhrali v stredajšom zápase 27. kola Tipos extraligy na ľade Nových Zámkov 5:2. V tabuľke tak zotrvali na piatom mieste, domáci sú naďalej desiati.

Hostia mali zápas celý čas pod kontrolou a po druhom dejstve odchádzali do šatne so štvorgólovým náskokom. Domáci následne znížili zásluhou Alberta Michnáča a Huga Kováča, no triumf "baranov" potvrdil v poslednej minúte Carter Christopher Turnbull.

Tipos extraliga - 27. kolo

HC MIKRON Nové Zámky – HC '05 Banská Bystrica 2:5 (0:1, 0:3, 2:1)
Góly: 42. Michnáč (Roy, Mamčics), 51. Kováč (Ružek, Ondrušek) - 13. Gašpar (Bíreš, Macek), 22. Adam (Faith), 28. Bačik (Wilkins, Hora), 38. Faith (Stránský, Hora), 60. Turnbull (Vela). Rozhodovali: Baluška, Snášel - Jedlička, Kacej, vylúčení: 4:3, presilovky a oslabenia: 0:0, 1347 divákov

Nové Zámky: Kantor - Novajovský, Kozák, Laurenčík, Mamčics, Ligas, Roman, Mészáros, Ružek - Michnáč, Roy, Stupka - J. Mikúš, Johnson, T. Mikúš - Števuliak, Prokeš, Šišovský - Fafrák, Ondrušek, Kováč

Banská Bystrica: Belányi – Šenkeřík, Bačik, D. Stránsky, Hora, Luža, Ďatelinka – Turnbull, Vela, Wilkins – Faith, Adam, Petriska – Macek, Bíreš, Gašpar – Štrauch, A. Stránsky, Výhonský