Ešte jedna zastávka pred útokom na tretie olympijské zlato: Na Japonsko mám dobré spomienky

Eliud Kipchoge vylepšil na Berlínskom maratóne svoj vlastný svetový rekordEliud Kipchoge vylepšil na Berlínskom maratóne svoj vlastný svetový rekord Zdroj: SITA/AP/Christoph Soeder

TOKIO - Hviezdny kenský vytrvalec Eliud Kipchoge pred útokom na tretie olympijské zlato v maratóne za sebou otestuje formu v Tokiu. V japonskej metropole skúsi 3. marca nadviazať na víťazstvo z vlaňajška, kedy vyhral v traťovom rekorde 2:02:40. O jeho účasti informovali organizátori pretekov v tlačovej správe.

"Na Japonsko mám dobré spomienky," uviedol Kipchoge. Predvlani v krajine vychádzajúceho slnka vybojoval svoje druhé olympijské zlato v pretekoch, ktoré kvôli miernejším klimatickým podmienkam miesto Tokia hostilo Sapporo.

"Cítim sa dobre a chystám sa na svoje ďalšie preteky v Tokiu. Bude to ideálna príprava pred útokom na tretie olympijské zlato v lete v Paríži," povedal 39-ročný bežec.

Kipchoge tento rok v apríli neuspel v Bostone, kde dobehol šiesty, čo pre neho bol druhý najhorší maratónsky výsledok v kariére. V septembri už piatykrát triumfoval v Berlíne. O mesiac neskôr prišiel o svetový rekord, keď ho v Chicagu krajan Kelvin Kiptum časom 2:00:35 prekonal o 34 sekúnd.

Hviezdou medzi ženami Hassanová

Hviezdou ženského štartového poľa v Tokiu bude Holanďanka Sifan Hassanová, ktorá tento rok na maratónskej trati debutovala triumfom v Londýne a potom vyhrala aj v Chicagu.

"Teším sa na pokračovanie svojej maratónskej cesty. Z každého maratónu sa chcem poučiť, pretože každý je iný," uviedla dvojnásobná olympijská víťazka z Tokia na tratiach 5000 a 10 000 metrov.

Viac o téme: Eliud Kipchoge Sifan Hassanová