Ešte sme si nevydýchli a už sú tu dobré správy: Svetový pohár sa vráti do Jasnej!

Na snímke diváci v cieli počas druhého kola obrovského slalomu žien v rámci Svetového pohára v alpskom lyžovaní v JasnejNa snímke diváci v cieli počas druhého kola obrovského slalomu žien v rámci Svetového pohára v alpskom lyžovaní v Jasnej Zdroj: TASR/Michal Svítok

JASNÁ - Uplynulý víkend bude celým Slovenskom rezonovať ešte dlho. Svetový pohár v Jasnej bola rozhodne najväčšia športová udalosť roka v krajine pod Tatrami.

Azda by ste nenašli osobu, ktorú by lyžiarsky cirkus pod Chopkom obišiel. Jednoducho povedané, naša krajina prežila nezabudnuteľné tri dni, ktoré sa navždy zapíšu do histórie lyžovania na Slovensku.

Dnes môžeme smelo zhodnotiť, že organizátori odviedli výbornú prácu a až na pár detailov, všetko bolo pripravené na najvyššej úrovni. Od dopravenia fanúšikov do strediska, až po poslednú snehovú vločku na trati. Tieto slová potvrdil aj ten najvyšší - riaditeľ ženskej časti Svetového pohára Peter Gerdol.

Riaditeľ ženskej časti Svetového Galéria fotiek (3) Riaditeľ ženskej časti Svetového pohára Peter Gerdol Zdroj: Športky/Martin Turčin

Aj on bol spokojný s úrovňou pretekového víkendu v Jasnej a priamo pod súťažným kopcom pochválil celý tím. "Môžem povedať, že sme extrémne spokojní. Všetko, čo sa tu odohralo, bolo perfektné. Obe trate boli výborne pripravené a mali sme úžasné podmienky, Okrem toho by som chcel pochváliť aj celkovú organizáciu a logistiku," nešetril slovami chvály hlavný predstaviteľ Medzinárodnej lyžiarskej federácie v Jasnej.

Okrem všetkých organizačných náležitostí v ňom zarezonovali aj fanúšikovia: "Publikum bolo obidva dni úžasné. Celkovo hodnotím podujatie ako úspešné."

Aká bola zjazdovka?

Slovenský fanúšik si však o trati myslí niečo iné. Veď na toľko spomínanej zjazdovke utrpela Petra Vlhová najťažšie zranenie svojej kariéry. Ako mohla byť dobre pripravená? "Toto nie je ľadová trať. O tom sa môžeme baviť inokedy. Toto je ťažká, ale veľmi dobre pripravená trať. Ľadové podmienky vyzerajú inak.

Stále sme zimný šport a pretekáme na snehu. Áno, je pravda, že zjazdovka bola náročnejšia ako inokedy, ale môžem potvrdiť, že bola dobrá," uviedol Gerdol a svojim vyjadrením sa pripojil k športovej riaditeľke Jane Palovičovej. Aj tá odmieta akúkoľvek kritiku trate.

Na snímke americká lyžiarka Galéria fotiek (3) Mikaela Shiffrinová na trati obrovského slalomu v Jasnej Zdroj: TASR/Martin Baumann

"Niektoré pretekárky v 1. kole obrovského slalomu takáto náročnosť zaskočila. Ale videli sme ďalšie tri bezproblémové kolá, ktoré iba potvrdili, že zjazdovka bola perfektná a nie sú o nej žiadne pochybnosti," dodal taliansky funkcionár.

Bude sa v Jasnej pretekať častejšie?

Svetový pohár zažilo samostatné Slovensko len tretíkrát. Prvý raz bol v roku 2016, potom v covidovom roku 2021. Uvidíme sa pod Chopkom častejšie? Aj na túto tému odpovedal Gerdol veľmi presvedčivo a jasne: "Rád by som tu mal Svetový pohár častejšie. Celý víkend je naozaj dobrý. Bolo by za mňa dobré, mať tu preteky viackrát."

Ak po tejto vete začali slovenskí fanúšikovia jasať, musíme ich trochu pribrzdiť, ale aj potešiť. "Viete, tvorba kalendára Svetového pohára nie je jednoduchá. Musíme sa vždy pozerať na množstvo dôležitých vecí, po sezóne budeme diskutovať. Uvidíme, kedy a ako sa vrátime, ale určite sa vrátime," povedal šťastný a spokojný predstaviteľ FIS.

Viac o téme: Jasná Svetový pohár Svetový pohár v Jasnej Peter Gerdol

Súvisiace články

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy