Len nedávno tancovala v StarDance: Česká hviezda sa vrátila vo veľkom štýle

Eva AdamczykováEva Adamczyková Zdroj: Profimedia

ST. MORITZ - Majsterka sveta v snowboardcrosse Eva Adamczyková vyhrala vo St. Moritzi hneď svoje prvé preteky v tejto sezóne Svetového pohára.

Vo veľkom finále bol prvýkrát v kariére jej reprezentačný kolega Kryštof Choura, ktorý obsadil štvrtú priečku. Adamczyková v elitnom seriáli pretekala prvýkrát od minulého marca a hneď sa dostala do finálovej štvorice.

V boji o medaily po výbornom štarte vedúcu pozíciu stratila, ale držala sa vo vyrovnanom poli pretekárok. Do čela sa vrátila v záverečnej klopenej zákrute a prvú priečku uhájila do cieľa. Devätnástym víťazstvom v pretekoch SP sa vyrovnala bývalej bežkyni na lyžiach Kataríne Neumannovej.

"Naozaj som toto víťazstvo nečakala. Veľmi som toho nenatrénovala, len nejakých desať dní na trati v Montafone," povedala v televíznom rozhovore tridsaťročná rodáčka z Vrchlabí, ktorá sa na jeseň zúčastnila tanečnej televíznej súťaže StarDance.

Viac triumfov na snehu z českých športovcov nazbierala len Ester Ledecká, ktorá v snowboardingu a zjazdovom lyžovaní vyhrala 26 pretekov.

Viac o téme: Česko Ester Ledecká Eva Adamczyková Krištof Choura
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy