VIDEO Najmladšia členka elitnej zostavy: Slovenská rekordérka nezastavuje, čaká ju veľký rok

Atlétka Viktória Forsterová počas rozhovoru pred slávnostným vyhlásením ankety Športovec roka 2023Atlétka Viktória Forsterová počas rozhovoru pred slávnostným vyhlásením ankety Športovec roka 2023 Zdroj: SITA/Jana Birošová

BRATISLAVA - Slovenská atlétka Viktória Forsterová berie svoje premiérové umiestnenie v najlepšej desiatke ankety Športovec roka ako motiváciu.

V hlasovaní obsadila 6. miesto a do svojho desaťčlenného zoznamu ju umiestnilo 87 novinárov. Dvadsaťjedenročná Slovenka získala vlani zlato na svetovej univerziáde v Čcheng-tu na 100 m prek. v novom slovenskom rekorde a v limite na OH 2024 (12,72 s).

Pod piatimi kruhmi bude prvá slovenská reprezentantka v tejto disciplíne od roku 2008. Na OH v Pekingu vtedy štartovala Miram Bobková.

"Umiestnenie v ankete je určite motivácia. Môžem sa ocitnúť medzi tými najlepšími športovcami Slovenska. Je to odrazový mostík, aby som sem prišla aj o rok. Nečakala som to a veľmi ma to potešilo," uviedla Forsterová pred slávnostným galavečerom pre TASR.

Prekonala päť slovenských rekordov

Na mítingu P-T-S v Banskej Bystrici zmenila vlani po 55 rokoch slovenské historické tabuľky na 100 m (11,26 s) a celkovo utvorila počas roka päť slovenských rekordov.

Koncom vlaňajška získala aj ocenenie Atlét roka a Univerzitný športovec roka. Pred pondelňajším galavečerom však cítila väčší stres. "Teraz mám asi väčší stres, je tu mnoho športovcov z väčších športov. Na Atlétovi roka všetkých poznám, toto je pre mňa niečo nové a veľké. Verím, že to zo mňa opadne a užijem si to. Je to veľká česť, chcem nasávať tú energiu," priznala ešte pred galavečerom Forsterová.

Atlétka Viktória Forsterová získala Galéria fotiek (5) Atlétka Viktória Forsterová získala 6. miesto v kategórii najlepší jednotlivec počas slávnostného vyhlásenia výsledkov ankety Športovec roka 2023 Zdroj: TASR/Jakub Kotian

V tejto sezóne už absolvovala mítingy v Bratislave, Ostrave a Düsseldorfe. Na 60 m prekážky obsadila na domácom podujatí prvé miesto, na hladkej šesťdesiatke štartovala len v Ostrave a skončila štvrtá.

"Do tejto sezóny som vstúpila dobre, myslím si, že nad očakávania. Už mám za sebou tri mítingy, zatiaľ som spokojná a ide to dobrým smerom. Stále mám však na čom pracovať," dodala Forsterová.

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 5

Viac o téme: Viktória Forsterová Športovec roka 2023
  • Autor: © Zoznam/
  • VIDEO: TASR/Jakub Popelka
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy