Najlepší výsledok na vrcholnom podujatí: Slovenská akvabela sa predstavila medzi elitou

Slovenská akvabela Viktória Reichová vo finále voľného sóla na MS v plaveckých športoch v katarskej DauheSlovenská akvabela Viktória Reichová vo finále voľného sóla na MS v plaveckých športoch v katarskej Dauhe Zdroj: TASR/AP/Lee Jin-man

DAUHA - Slovenská akvabela Viktória Reichová obsadila vo finále voľného sóla na MS v plaveckých športoch v Dauhe 11. miesto.

Zverenka trénerky Ksenie Sydorenkovej dostala známku 195,2249 bodu. V porovnaní s kvalifikáciou si pohoršila o tri priečky, napriek tomu dosiahla najlepší výsledok na vrcholnom podujatí.

Reichová predviedla v katarskej metropole sugestívnu zostavu, v poradí šiesty z predpísaných prvkov však rozhodkyne označili za nezvládnutý, čo znamenalo bodové zrážky. Slovenku predbehli Nemka Klara Bleyerová, Sanmarínčanka Jasmine Verbenová, Holanďanka Marloes Steenbeeková i Kazaška Karina Magrupovová, ktoré dostali v kvalifikácii nižšiu známku. Reichová nechala vo finále za sebou Gruzínku Mari Alavidzeovú.

Zo zisku zlata sa tešila Kanaďanka Jacqueline Simoneauová so ziskom 264,8207 b. Pre štvornásobnú víťazku Panamerických hier je to životný úspech. Striebro patrí majsterke sveta v technickom sóle Grékyni Evangelii Plataniotiovej.

Bronz vybojovala Bieloruska Vasilina Chandošková štartujúca pod vlajkou nezávislej športovkyne. Najlepšia v kvalifikácii Rakúšanka Vasiliki Alexandriová pokazila záver zostavy a prepadla sa na šiestu pozíciu.

synchronizované plávanie:

ženy - finále voľného sóla: 1. Jacqueline Simoneauová (Kan.) 264,8207, 2. Evangelia Plataniotiová (Gr.) 253,2833, 3. Vasilina Chandošková (Biel.) 245,1042, 4. Chu-i-an Sü (Čína) 244,2251, 5. Klara Bleyerová (Nem.) 230,8894, 6. Vasiliki Alexandriová (Rak.) 222,8930, ..., 11. Viktória REICHOVÁ (SR) 195,2249

Viac o téme: MS v plaveckých športoch Viktória Reichová Jacqueline Simoneauová
  • Autor: © Zoznam/
  • VIDEO: Facebook/Barbora Žiačiková RTVS
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy