Zlaté repete pre holandskú hviezdu: Dramatický finiš, obhajkyňa titulu pohorela

Holanďanka Sharon Van RouwendaalováHolanďanka Sharon Van Rouwendaalová Zdroj: SITA/AP/Gian Mattia D'Alberto/LaPresse

DOHA - Holanďanka Sharon Van Rouwendaalová zvíťazila v pretekoch na 5 km na MS v diaľkovom plávaní v katarskej Dauhe.

V dramatickom súboji o zlato triumfovala pred striebornou Austrálčankou Chelsea Gubeckovou o 1,1 sekundy, bronz získala Brazílčanka Ana Marcela Cunhová, ktorá za víťazkou zaostala o 2,9 sekundy.

Pre 30-ročnú Van Rouwendaalovú ide už o druhé zlato z prebiehajúceho šampionátu, prvé získala na 10 km trati. Obhajkyňa prvenstva Nemka Leonie Becková obsadila 14. miesto so stratou 22,70 sekundy. Slovensko nemalo v súťaži zastúpenie.

Medzi mužmi francúzsky triumf

Slovenský reprezentant Tomáš Peciar obsadil 42. miesto v pretekoch na 5 km. Za víťazným Francúzom Loganom Fontaineom zaostal o 3:45,10 min. Druhý zo slovenských reprezentantov Richard Urban mal manko 5:36,70 a klasifikovali ho na 57. priečke.

Striebornú medailu si odniesol Fontaineov krajan Marc-Antoine Olivier, ktorý zaostal iba o 0,3 sekundy, bronzový Talian Domenico Acerenza mal stratu 0,7 s.

MS v plaveckých športoch v katarskej Dauhe - diaľkové plávanie:

ženy - 5 km: 1. Sharon Van Rouwendaalová (Hol.) 57:33,90 min., 2. Chelsea Gubecková (Aus.) +1,1 s, 3. Ana Marcela Cunhová (Braz.) +2,9, 4. Katie Grimesová (USA) +4,5, 5. Oceane Cassignolová (Fr.) +5,0, 6. Maria De Valdesová (Šp.) +5,60

Viac o téme: Ana Marcela Cunhová Sharon van Rouwendaalová MS v diaľkovom plávaní Chelsea Gubecková
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy