VIDEO Shiffrinová zverejnila zásadné vyhlásenie: Návrat sa odkladá! V stávke je veľa

Mikaela Shiffrinová pred zjazdom v CortineMikaela Shiffrinová pred zjazdom v Cortine Zdroj: SITA/AP/Gabriele Facciotti

SOLDEU - Vedúca lyžiarka Svetového pohára Mikaela Shiffrinová kvôli zraneniu, ktoré utrpela pred necelými dvoma týždňami pri ťažkom páde v zjazde v Cortine d'Ampezzo, vynechá víkendové preteky v Soldeu.

Americká hviezda potrebuje doliečiť koleno, takže sa nepostaví na štart sobotného obrovského slalomu a nedeľného slalomu. Oznámila to na instagrame.

Víťazka rekordných 95 pretekov Svetového pohára sa na rozdiel od mnohých konkurentiek nezranila vážne, väzy v jej ľavom kolene vydržali. Ale pripravená na preteky ešte nie je.

"Potrebujem trochu viac času, aby som sa doliečila a vrátila do kondície. Keď som spadla, bola to veľká rana na celú moju nohu, a natiahla som si množstvo vecí, ktoré mi stále spôsobujú bolesť, aj keď sa to každým dňom zlepšuje," uviedla dvojnásobná olympijská šampiónka.

Američanka nechce návrat uponáhľať. "Chcem sa uistiť, že moje koleno je silné a som schopná lyžovať naplno, až sa vrátim do štartovej brány," doplnila päťnásobná víťazka celkového hodnotenia SP.

Cestu za šiestym veľkým krištáľovým glóbusom jej môžu aktuálne zdravotné problémy skomplikovať. Švajčiarka Lara Gutová-Behramiová na ňu v priebežnom poradí stráca 95 bodov, čo môže už cez víkend zmazať. "Samozrejme, v stávke je veľa a cítim to. Ale tiež cítim, že v niekoľkých ďalších sezónach bude množstvo iných príležitostí," poznamenala Shiffrinová.

Viac o téme: Petra Vlhová Obrovský slalom Slalom Mikaela Shiffrinová Svetový pohár Lara Gutová-Behramiová Soldeu
  • Autor: © Zoznam/
  • Instagram/mikaelashiffrin
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy