Obrovský škandál slovenského klubu: Zásah polície a medzinárodná hanba! Šokujúce tvrdenia

Na snímke uprostred tréner MBK Baník Handlová Nenad Miloševič hovorí k hráčomNa snímke uprostred tréner MBK Baník Handlová Nenad Miloševič hovorí k hráčom Zdroj: TASR/Radovan Stoklasa

HANDLOVÁ - V tabuľke útočia na popredné priečky a mali šancu zabojovať o veľký úspech. Lenže teraz čelia obrovskému škandálu.

Podľa medializovaných informácií mala štyroch basketbalistov MBK Baník Handlová priamo z haly odviesť v putách polícia a čaká ich deportácia zo Slovenska.

Konkrétne sú to americkí hráči Jordan Harris a Joshua Scott, Srb Mihailo Todorovič a Čiernohorec Balša Mirotič. Ani jeden z nich totiž nemal platné povolenie na prechodný pobyt.

Na snímke zľava Joshua Galéria fotiek (3) Na snímke vľavo je Joshua Scott Zdroj: TASR/Dano Veselský

"Za toto povolenie je obvykle zodpovedný zamestnávateľ. Ak svoje povinnosti neplní alebo podcení a potrebné dokumenty nevybaví, nastáva problém. A takýto nastal práve teraz v Handlovej.

Celá kauza vrhá zlé svetlo najmä na slovenský basketbal, ktorý si toto nezaslúži. Nechcem haniť Handlovú ani členov klubu, oni sú strojcami svojho šťastia. Verím však, že si s tým poradíme a budeme naďalej nejako spoločne fungovať,” hovorí pre Denník N šéf basketbalovej asociácie Michal Ondruš.

Ozvali sa bývalí hráči so šokujúcimi príbehmi

Na sociálnych sieťach sa ozvali bývalí hráči Handlovej, ktorí údajne taktiež nemali vybavené víza. James Kinney dokonca tvrdí, že posledné tri sezóny nemal žiadny zahraničný hráč v klube víza. „V sezóne 2021/22 som si zlomil zápästie. Povedali mi, že bez víz nemám nárok na poistenie a za operáciu pýtali šesťtisíc eur. Toto je karma,” dodal.

Na snímke basketbalisti zľava Galéria fotiek (3) Na snímke vľavo je Jordan Harris Zdroj: TASR/Radovan Stoklasa

Ďalšieho hráča mala v minulosti Handlová v polovici sezóny poslať domov. Nemohol sa však vrátiť, keďže nemal víza. Jednoducho mu klub iba poslal domov veci a podpísal iného basketbalistu.

Klub mal v tejto sezóne reálnu šancu zabojovať o majstrovský titul, lenže bez kľučových hráčov bude mať problém dohrať sezónu. Otázne je, aké budú ďalšie kroky vedenia.

Stanovisko MBK Baník Handlová bez redakčných úprav:

"Len ťažko hľadáme slová, aby sme Vám oznámili veľmi smutnú správu, týkajúcu sa ďalšej budúcnosti nášho klubu. Súpiska handlovského Baníka sa nečakane a zo dňa na deň scvrkla o štyroch kľúčových hráčov, Jordana Harrisa, Josha Scotta, Mihaila Todoroviča a Balšu Mirotiča.

Až do tejto chvíle, nebolo možné zverejniť informácie o tomto fakte, pretože celá vec bola v šetrení orgánov činných v trestnom konaní. Na mimoriadnom zasadnutí Správnej rady Mestského basketbalového klubu Baník Handlová sme prijali rozhodnutie, že napriek vzniknutej situácii finálový turnaj Česko-Slovenského pohára odohráme v oklieštenej zostave.

O podrobnostiach, súvisiacich s oddchodom vyššie spomínanej štvorice hráčov, Vás budeme informovať po ukončení právnej agendy medzi oboma zainteresovanými stranami. V zastúpení klubu Pavel Procner, manažér MBK Baník Handlová."

Viac o téme: MBK BANÍK Handlová Jordan Harris Joshua Scott
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: športky

Súvisiace články

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy