Český tenista so životným úspechom: Úspešná spolupráca s čínskym parťákom priniesla prvý titul

Čech Tomáš Macháč Čech Tomáš Macháč Zdroj: SITA/AP/Louise Delmotte

MARSEILLE - Český tenista Tomáš Macháč získal na turnaji v Marseille prvý titul vo štvorhre na okruhu ATP. Pri finálovom debute vyhrali spoločne s Číňanom Čang Č'-čenom nad fínskym párom Patrik Niklas-Salminen, Emil Ruusuvuori 6:3, 6:4.

23-ročný Macháč a o štyri roky starší Čang Č'-čen nadviazali vo Francúzsku na úspešnú spoluprácu z Australian Open, kde pri spoločnej premiére postúpili až do grandslamového semifinále. Pri druhom štarte teraz v Marseille došli až k zisku trofeje.

Pre oboch ide o životný úspech. Macháč aktuálne figuruje v deblovom rebríčku na 122. mieste, v pondelňajšom novom vydaní sa v ňom prvýkrát v kariére dostane do prvej stovky na 86. miesto. Kariérne maximum si vylepší aj v singli, v ktorom vypadol v Marseille vo štvrťfinále. Posunúť by sa mal na 62. miesto.

Pre český tenis získal rodák z Berouna podľa štatistík ATP prvý deblový titul na elitnom okruhu od roku 2019. Vtedy sa v Córdobe radoval Roman Jebavý zo svojej poslednej štvrtej trofeje. Čang Č'-čen vo štvorhre uspel ako prvý Číňan v histórii.

Viac o téme: Emil Ruusuvuori Tomáš Macháč Čang Č'-čen ATP Marseille Patrik Niklas-Salminen