Získal bronz, ale vôbec sa z neho netešil: Rodinné nešťastie, celý medailový ceremoniál preplakal

Vetle Sjaastad Christiansen preplakal medailový ceremoniálVetle Sjaastad Christiansen preplakal medailový ceremoniál Zdroj: Profimedia

NOVÉ MESTO NA MORAVE - Nórsky biatlonista Vetle Sjaastad Christiansen síce vybojoval v nedeľných stíhacích pretekoch na 12,5 km na MS v Novom Meste na Morave bronz, ale vôbec sa z neho netešil.

V piatok mu totiž zomrel vo veku 97 rokov jeho starý otec Anton. Tridsaťjedenročný pretekár celý medailový ceremoniál preplakal.

Christiansena na pódiu počas hrania nórskej hymny premohli emócie a z očí sa mu tlačili slzy. Víťaz Johannes Thingnes Bö potľapkal svojho tímového kolegu na ramene. "Po emotívnej stránke som sa tento víkend cítil ako na horskej dráhe. Dedko bol už veľmi starý, ale aj tak je to veľmi smutné," povedal Christiansen pre DPA.

Nórsky reprezentant už niečo podobné zažil, vlani počas MS v Oberhofe mu zomrela vo veku 93 rokov stará mama. Ani vtedy sa nemohol s ňou rozlúčiť. "Preto bolo veľmi náročné zmobilizovať sily na tento víkend," vravel Christiansen, ktorý skončil na treťom mieste aj v sobotňajšom šprinte na 10 km.

So svojimi výsledkami bol absolútne spokojný: "Dve bronzové medaily sú viac, ako som čakal."

Viac o téme: Nové mesto na Morave Vetle Sjaastad Christiansen MS v biatlone
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy