FOTO Deň D konečne nastal: Ferrari ukázalo monopost, WOW, úžasné, to je majstrovské dielo

Ilustračné fotoIlustračné foto Zdroj: Martin Trenkler

MILÁNO - Tím Ferrari predstavil monopost pre nadchádzajúcu sezónu F1. Talianska stajňa tak učinila prostredníctvom krátkeho videa, pričom umožnila menšiemu počtu osôb pozrieť si SF-24 naživo.

Medzi prítomnými bol aj šéf tímu Frederic Vasseur a jazdci Charles Leclerc a Carlos Sainz. "Veľmi sa mi páči vzhľad auta. Najviac ma však zaujíma, ako sa bude správať na trati. To je jediné, na čom záleží. V nadchádzajúcej sezóne je naším cieľom byť neustále v popredí a poskytovať priaznivcom veľa dôvodov na radosť," povedal Leclerc podľa agentúry AFP.

Podľa Ferrari bol východiskom pre vznik nového monopostu pozitívny pocit, ktorý mali jazdci v kokpitoch počas pretekov v minulej sezóne. Konštruktéri taktiež kládli dôraz na to, aby sa monopost ľahko ovládal a reagoval predvídateľne. Tím predstaví nové vozidlo v utorok na testovacom okruhu Fiorano v Taliansku.

Vysoké očakávania má aj Carlos Sainz, ktorý sa vlani v Singapure postaral o jediné víťazstvo iného tímu ako Red Bullu v sezóne.

"Cieľom je mať auto, ktoré je ľahšie ovládateľné a teda schopné ísť konzistentne v pretekovom tempe. To sú základné podmienky, aby sa dalo bojovať o výhry," skonštatoval Španiel, ktorého po sezóne nahradí v tíme sedemnásobný majster sveta, Brit Lewis Hamilton z Mercedesu.

Nová sezóna prestížneho seriálu F1 odštartuje 2. marca v Bahrajne. Tím Ferrari skončil v minuloročnom šampionáte konštruktérov na treťom mieste po tesnom súboji s Mercedesom, pričom na nemeckú stajňu stratil len tri body. Šampionát jazdcov nevyhral od roku 2007 a konštruktérov od roku 2008.

 

 

Viac o téme: Formula 1 F1 Scuderia Ferrari SF-24
  • Autor: © Zoznam/
  • X/Scuderia Ferrari; VIDEO: X/Scuderia Ferrari
  • Zdroj: TASR, ČTK

Súvisiace články

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy