VIDEO Emotívna a neskutočná predstavovačka: Nech sa páči, vidíte vynímajúci sa Hamiltonov monopost

Lewis HamiltonLewis Hamilton Zdroj: Martin Trenkler

Britský jazdec F1 Lewis Hamilton uviedol, že jeho účasť na stredajšom predstavení nového monopostu Mercedesu bola "emotívna" a "neskutočná". Sedemnásobný majster sveta sa totiž po skončení tejto sezóny s tímom rozlúči a poputuje do konkurenčného Ferrari.

Hamilton pôsobí v Mercedese od roku 2013 a očakávalo sa, že ako pilot "strieborných šípov" ukončí kariéru. Jeho prekvapivý prestup do Ferrari teda vzbudil senzáciu a médiá o ňom hovorili ako o jednom z najväčších prestupov všetkých čias.

"Samozrejme, uplynulých pár týždňov bolo emotívnych. Je úplne neskutočné byť tu," vyhlásil 39-ročný jazdec počas predstavenia nového Mercedesu W15.

"Prišiel som sem v roku 2013, s tímom som teda jedenásť rokov a začínam svoj dvanásty. Je privilégium pracovať s touto skupinou ľudí. Keď vidíte prácu, ktorú robia cez zimu a to, ako na začiatku roka vznikne nové auto, je to tá najvzrušujúcejšia časť sezóny," citovala Hamiltona agentúra AFP.

"Bola to veľmi rušná zima. Bude to naša posledná sezóna s Lewisom, takže sa snažíme priniesť rýchly monopost," dodal šéf Mercedesu Toto Wolff.

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 4

Viac o téme: Lewis Hamilton Formula 1 F1 Mercedes George Russell
  • Autor: © Zoznam/
  • VIDEO: X/Mercedes-AMG PETRONAS F1 Team
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy