Veľké derby prinieslo poriadnu drámu: Súboj Slovana s Košicami rozhodlo až predĺženie

Vpravo Róbert Bačo (Košice), vľavo Ladislav Romančík (Slovan)Vpravo Róbert Bačo (Košice), vľavo Ladislav Romančík (Slovan) Zdroj: TASR/František Iván

BRATISLAVA - Hokejisti HC Košice zvíťazili v piatkovom derby 46. kola Tipos extraligy na ľade HC Slovan Bratislava 5:4 po predĺžení a upevnili si štvrté miesto v tabuľke. O ich triumfe rozhodol v 61. minúte Tomáš Mikúš. "Oceliari" zdolali "belasých" aj vo štvrtom zápase sezóny.

Zápas mal od úvodu rýchly spád, čomu pomohol gól domácich už po 42 sekundách z hokejky Kubku. V 11. minúte vyrovnal Pollock a potom sa začalo na ľade poriadne iskriť. Slovan poslal v presilovke do vedenia Mahbod, vzápätí pridal tretí gól Lukošík a Janusa v košickej bránke vystriedal Riečický. Do prestávky ešte znížil Šedivý a domáci v úvode druhej časti neubránili oslabenie, ktoré využil Deyl.

Fauly pribúdali, no ani jednému tímu sa v presilovkách nedarilo. Slovan síce dostal puk do siete, no rovnako ako v prvej tretine na druhej strane, gól neplatil pre vysokú hokejku. "Belasí" mohli rozhodnúť v úvode tretej časti, keď Ferenc pri mantineli nešetrne zložil súpera, ale päťminútovú presilovku nevyužili a následne ani nájazd 3 na 1.

Košičania tiež nie výhodu 5 na 3, no pár sekúnd po nej ich poslal prvýkrát do vedenia Breton. To vydržalo len štyri minúty, keď Riečický kapituloval po teči Takáča. Pollock v závere neuspel z trestného strieľania a tak rozhodlo predĺženie, v ktorom vyšlo Košičanom prečíslenie.

46. kolo Tipos extraligy:

HC Slovan Bratislava - HC Košice 4:5 pp (3:2, 0:1, 1:1 - 0:1)
Góly: 1. Kubka (Poirier, Pecararo), 14. Mahbod (Poirier, Findlay), 15. Lukošik (Preisinger, Pecararo), 54. Takáč (Sersen) - 11. Pollock (Lunter), 19. Šedivý (Pollock), 24. Deyl (Slovák, Bartoš), 50. Breton (Pollock), 61. Mikúš (Breton). Rozhodovali: Snášel, Krajčík - Šoltés, Pribula, vylúčení: 11:9 na 2 min, navyše: Ferenc 5+DKZ za napadnutie zozadu, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, 6088 divákov.

Slovan: Godla - Holway, Golian, Kubka, Maier, Bergman, Sersen, Beňo - Pecararo, Findlay, Poirier - Fominych, Mahbod, Takáč - Török, Preisinger, Lukošik - Kukumberg, Šille, Dudáš - Petráš

Košice: Janus (15. Riečický) - Lalonde, Olsson, Ferenc, Breton, Šedivý, Deyl - Lamper, Pollock, Bartánus - Lunter, Chovan, Mikúš - Šimun, Slovák, Rogoň - Bartoš, Havrila, Jokeľ

Viac o téme: HC Košice HC Slovan Bratislava Tomáš Mikuš