Dôležitý šláger priniesol poriadnu drámu: Slovan sa dotiahol na baranov z Banskej Bystrice

Zľava Patrik Luža (Banská Bystrica) a Emile Poirier (Slovan) v súboji o pukZľava Patrik Luža (Banská Bystrica) a Emile Poirier (Slovan) v súboji o puk Zdroj: TASR/Jaroslav Novák

BRATISLAVA - Hokejisti Slovana Bratislava zvíťazili v 47. kole Tipos extraligy nad Banskou Bystricou 4:3 po predĺžení. Rozhodujúci gól strelil v 62. minúte kanadský útočník Emile Poirier.

"Belasí" zostali na 8. mieste, no znížili manko na svojho nedeľnajšieho súpera len na dva body. Slovan zdolal Banskú Bystricu aj štvrtýkrát v sezóne a v prípade rovnosti bodov po základnej časti bude v tabuľke pred ňou.

V 12. minúte hostia otvorili skóre duelu, keď sa presadil Petriska. Slovanisti však ešte v prvej tretine odpovedali dvoma gólmi. Počas 55 sekúnd sa tešili z presných zásahov Takáč a Findlay. V polovici stretnutia mohol Poirier z trestného strieľania zvýšiť náskok domácich, ale neprekonal Krošelja.

Brankár Gašper Krošelj (Banská Galéria fotiek (13) Zdroj: TASR/Jaroslav Novák

V 35. minúte však Török v oslabení zaistil Slovanu dvojgólový náskok. Hostia však o 46 sekúnd počas tej istej presilovky znížili zásluhou Turnbulla. Bystričania v závere odvolali brankára a v početnej výhode 6 na 4 vyrovnal Wilkins. V predĺžení rozhodol Poirier o extra bode pre domácich.

Tipos extraliga – 47. kolo:

HC Slovan Bratislava – HC '05 Banská Bystrica 4:3 pp (2:1, 1:1, 0:1 – 1:0)
Góly: 15. Takáč (Maier, Mahbod), 16. Findlay (Pecararo), 35. Török (Šille), 62. Poirier – 12. Petriska (Macek, Štrauch), 36. Turnbull (Hora, Wilkins), 59. Wilkins (Hora, Turnbull). Rozhodovali: Stano, Žák – Junek, Jurčiak, vylúčení: 3:1 na 2 min, presilovky: 0:2, oslabenia: 1:0, 5190 divákov.

Slovan: Godla – Holway, Golian, Kubka, Maier, Bergman, Sersen, Beňo – Pecararo, Findlay, Poirier - Fominych, Mahbod, Takáč – Šille, Preisinger, Lukošik - Žitný, Kukumberg, Dudáš – Török

Banská Bystrica: Krošelj – Luža, Bačik, D. Stránský, Hora, Nielsen, Ďatelinka, Žabka – Turnbull, Vela, Wilkins – Výhonský, Bíreš, Matoušek – Gašpar, Langkow, Faith – Macek, Petriska, Štrauch