FOTO Český súboj zrušený iba desať minút pred výkopom: Nedá sa nič robiť!

Rozhodca Dalibor ČernýRozhodca Dalibor Černý Zdroj: Profimedia

JABLONEC NAD NISOU - Dnešné štvrťfinále českého pohára MOL Cup medzi futbalistami Jablonca a Plzne bolo kvôli hustej hmle odložené.

Hlavný rozhodca Dalibor Černý krátko pred výkopom rozhodol, že podmienky by boli neregulárne. O náhradnom termíne rozhodne riadiaci orgán súťaže neskôr. Oba kluby o tom informovali na sociálnej sieti X.

Jablonec trápila hmla väčšinu dňa. Okolo štvrtej hodiny Strelnicu zahalila ešte viac a situácia sa napokon nezlepšila ani s blížiacim sa výkopom. Rozhodca Černý preto musel duel zhruba 10 minút pred začiatkom odložiť.

"Na ihrisko sa zniesla hustá hmla, nejde vidieť na väčšiu vzdialenosť. Tiež nie je predpoklad, že by hmla ustúpila a posunuli sme napríklad začiatok stretnutia," povedal televíznej stanici ČT šport Černý.

"Približne hodinu pred stretnutím to vyzeralo, že by možno hmla mohla ustúpiť, trochu sa zvýšila viditeľnosť. Ale potom sme išli dvakrát na hraciu plochu viditeľnosť skontrolovať a nešlo vidieť z jednej bránky na druhú. Brankár by nemal prehľad o dianí na hracej ploche. Taktiež asistenti by mali zníženú viditeľnosť na druhú stranu hracej plochy pri rozhodovaní o ofsajdovom postavení. Z toho dôvodu by boli podmienky neregulárne," dodal Černý.

Oba tímy označili rozhodnutie rozhodcu za správne. "Všetci sme chceli hrať, ale my ani fanúšikovia by sme nič nevideli. Hmla tu síce bola od rána, ale trochu sme dúfali, že to zmizne. Chceli sme hrať aj preto, že teraz predvádzame dobré výkony. Na začiatku tréningu sme aspoň videli k rohovým vlajkám, ale potom si to sadlo úplne a neboli vidieť ani tie vlajky. Bolo by to neregulárne," poznamenal jablonecký stredopoliar Miloš Kratochvíl.

"Nedá sa nič robiť. Už po príchode na štadión to nevyzeralo dobre a situácia sa s blížiacim sa zápasom nezlepšila, skôr naopak. Počas rozcvičky sme prakticky nevideli na druhú polovicu ihriska. Samozrejme, boli by sme všetci radšej, keby sa zápas normálne odohral, ale prírode jednoducho nerozkážete," uviedol plzenský záložník Lukáš Kalvach.

Náhradný termín sa bude len hľadať, keďže Západočesi majú nabitý program a budúci týždeň vstúpia do vyraďovacej fázy Európskej konferenčnej ligy.

"O náhradnom termíne zápasu musí rozhodnúť riadiaci orgán súťaže, pretože oba kluby sa po odložení nedohodli na novom. Riešilo sa viac termínov, ale s ohľadom na nabitý program Plzne bolo ťažké nájsť nejaké okienko. Termínová listina je veľmi nabitá. Uvidíme, s akým riešením príde riadiaci orgán," poznamenal pre klubový web jablonecký hovorca Martin Bergman.

Zo štvrťfinálového programu zatiaľ bolo odohraté len nedeľňajšie stretnutie, v ktorom Opava v súboji druholigových celkov porazila Duklu Praha 2:0. V stredu sú na programe zápasy Zlína s Libercom a pražské derby medzi Slaviou a Spartou.

Viac o téme: FC Viktoria Plzeň FK Jablonec MOL Cup Dalibor Černý
  • Autor: © Zoznam/
  • Facebook/FC Viktoria Plzeň, FK Jablonec
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy