Nemáte kde sledovať Formulu 1? Stanice Nova Sport zaradí do svojej ponuky nový distribútor

Pilot Ferrari Charles Leclerc počas predsezónnych testov v BahrajnePilot Ferrari Charles Leclerc počas predsezónnych testov v Bahrajne Zdroj: SITA/AP/Darko Bandic

PRAHA - Skupina Nova dnes spúšťa dva nové športové kanály Nova Sport 5 a Nova Sport 6.

Ponúknu seriál pretekov formuly 1 a MotoGP alebo zápasy zmiešaných bojových umení organizácie UFC (Ultimate Fighting Championship), pre ktoré televízia znovu získala práva. Obe stanice navyše zaradí do svojej ponuky nový distribútor, operátor Telly. Nova to oznámila v tlačovej správe.

Nova Sport je športová televízna značka, ktorá v Česku vysiela od roku 2008. V septembri 2015 začala vysielať stanica Nova Sport 2. V lete roku 2021 sa počet športových staníc skupiny Nova zdvojnásobil, keď sa začalo vysielanie Nova Sport 3 a 4. Medzi najprestížnejšie športové súťaže, ktoré diváci mohli doteraz na Nova Sport sledovať, patrí Liga majstrov UEFA, NHL, NBA alebo Bundesliga.

Stanicu Nova Sport 5 ponúknu svojim zákazníkom distribútori O2 Czech Republic, Skylink a od včera aj Telly, stanica Nova Sport 6 bude k dispozícii v ponuke O2 Czech Republic a Telly. S ďalšími distribútormi Nova naďalej rokuje.

Nova Sport 6 odvysiela naživo všetky nadchádzajúce galavečery UFC. Súčasťou vysielania bude aj bohatý sprievodný program.

"Tento krok je súčasťou našej neustálej snahy poskytovať vysoko kvalitný obsah, ktorý spĺňa očakávania tých najnáročnejších divákov. Skupina Nova, ako predchádzajúci vlastník vysielacích práv pre UFC, pomohla vybudovať a rozšíriť popularitu MMA v Česku a na Slovensku.

Sme teda nesmierne radi, že sa "UFC vracia po krátkej odmlke späť domov na Nova Sport. Českí fanúšikovia MMA tak iba u nás opäť nájdu prenosy najprestížnejšej organizácie sveta," uviedol vedúci športového programu skupiny Dušan Mendel.​

Viac o téme: Formula 1 MotoGP MMA Nova Sport 5 Nova Sport 6 TV Nova Skylink Telly
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy