Drámu plnú gólov v Trenčíne rozhodli až nájazdy, barani uspeli v derby so Zvolenom

Dukla Trenčín vs HK NitraDukla Trenčín vs HK Nitra Zdroj: TASR - Radovan Stoklasa

BANSKÁ BYSTRICA - Hokejisti Banskej Bystrice zdolali v 48. kole Tipos extraligy v priamom súboji o šiestu priečku rivala zo Zvolena 4:3 a preskočili súpera v tabuľke. Bodovali už v treťom stretnutí za sebou.

Všetky štyri góly dali v piatok v presilových hrách. Duel nedohrali až štyria hráči, na domácej brankár Krošelj a obranca Nielsen, na opačnej obranca Mudrák a útočník Kašlík.

Hostia sa ujali vedenia už v 33. sekunde po strele Zuzina od modrej, keď Krošeljovi clonili Luža s Marcinekom. Domáci odpovedali v presilovke pohotovým Velom pri žrdi, lenže v početnej výhode sa presadil na opačnej strane z kruhu Lukosevicius. Na 2:2 však znovu v presilovke vyrovnal individuálnou akciou Turnbul.

Bystričania museli poslať do stredného dejstva brankára Rabčana. Jeho spoluhráči pridali ešte ďalšie dva góly v presilovkách, obrat privodil Hora a na 4:2 zvýšil Wilkins. Hosťom sa zranil Kašlík a tresty do konca zápasu inkasovali na oboch stranách Nielsen s Mudrákom. V závere tretej tretiny Zvolen znížil v hre šestici bez brankára tečom Bondru, no vyrovnať sa mu už nepodarilo.

Tipos extraliga - 48. kolo:

HC '05 Banská Bystrica – HKM Zvolen 4:3 (2:2, 2:0, 0:1)
Góly: 7. Vela (Turnbull, Wilkins), 17. Turnbull (Vela, Hora), 27. Hora (Výhonský, Bíreš), 32. Wilkins (Hora, Turnbull) – 1. Zuzin (Šiška, C. Hults), 14. Lukosevicius (C. Hults, R. Bondra), 57. R. Bondra (Hain, M. Hults). Rozhodovali: Snášel ml., Štefik – Durmis, Bogdaň, vylúčení: 6:7 na 2 min, navyše Nielsen – Mudrák obaja 5 + DKZ za pästný súboj, presilovky: 4:1, oslabenia: 0:0, 3016 divákov (vypredané).

Banská Bystrica: Krošelj (21. Rabčan) – Luža, Bačik, D. Stránský, Hora, Nielsen, Ďatelinka, Žabka – Turnbull, Vela, M. Wilkins – Matoušek, Bíreš, Výhonský – Gašpar, Langkow, R. Faith – Štrauch, Petriska, Macek

Zvolen: Kupsky – Mudrák, C. Hults, Hain, Andersson, Gachulinec, Rauhauser, Sládok – Marcinek, Šiška, Zuzin – Lukosevicius, M. Hults, M. Hecl – R. Bondra, Fortin, Kašlík (do 37. min) – Kolenič, Csányi

Nájazdová dráma v Trenčíne

Hokejisti HK Dukla Trenčín zvíťazili v piatkovom zápase 48. kola Tipos extraligy nad HK Nitra 6:5 po samostatných nájazdoch. Trenčania zaznamenali v šiestom vzájomnom stretnutí s "corgoňmi" prvé víťazstvo. Bližšie k priamej účasti vo štvrťfinále play off však majú Nitrania, ktorí sú na 5. priečke so štvorbodovým náskokom na siedmy Zvolen. Trenčín stráca na elitnú šestku štyri body.

Hostia začali duel výborne a už v 14. minúte viedli po dvoch góloch Robbyho Jacksona a jednom presnom zásahu Alexa Cottona o tri góly. Domáci však predviedli ešte lepšiu prostrednú časť, v ktorej sa postupne strelecky presadili Tor Immo, Matúš Hlaváč, Denis Hudec a Šimon Petráš.

Na snímke hokejisti Nitry Galéria fotiek (7) Zdroj: TASR - Radovan Stoklasa

V 52. minúte sa zdalo byť rozhodnuté, keď piaty gól Trenčanov pridal Filip Ahl, no mužstvo spod Zobora napravilo nevydarenú prostrednú časť. Najskôr v 55. minúte znížil Mikko Kousa a stretnutie poslal do predĺženia Jakub Lacka. V ňom gól nepadol a extrabod pre Trenčín zabezpečil Peter Sojčík.

HK Dukla Trenčín - HK Nitra 6:5 pp a sn (0:3, 4:0, 1:2 - 0:0, 1:0)
Góly: 24. Immo (Pietroniro), 32. Hlaváč (Škvarek, M. Hudec), 34. D. Hudec (Conway, Giľák), 38. Petráš (Škvarek), 52. Ahl (Pietroniro, Immo), rozh. nájazd Sojčík - 5. Cotton (Stacha, Čederle), 8. Jackson (Kousa, Newell), 14. Jackson (Gates, Newell), 55. Kousa (Gates), 59. Lacka (Gates, Jackson). Rozhodovali: Fridrich, Baluška - Valo, Gegáň, vylúčení: 5:9 na 2 min, presilovky: 3:2, oslabenia: 0:0, 3122 divákov

Trenčín: Borák – Kupec, Pietroniro, Petrovický, Kielb, Hlaváč, M. Hudec, Nátny – Š. Petráš, Baláž, Immo – Ahl, Conway, Charbonneau - D. Hudec, Sojčík, Giľák – Krajčovič, J. Mikúš, Škvarek

Nitra: Aittokallio – Mezei, Valent, Kousa, Gajdoš, Stacha, Cotton, Bača, Fatul – Bajtek, Gill, Bubela – Jackson, Gates, Newell – Okoličány, Čederle, Lacka – Pobežal, Hrnka, Bačo

Nové Zámky udržali postupové nádeje

Hokejisti HC MIKRON Nové Zámky zvíťazili v piatkovom zápase 48. kola Tipos extraligy nad HK Dukla Ingema Michalovce 3:2. Novozámčania si udržali šancu na účasť v predkole play off, no v záverečných dvoch dueloch musia získať plný počet bodov a Liptovský Mikuláš nemôže bodovať ani raz. Michalovčania nevyužili zaváhanie vedúceho Popradu a na lídra strácajú naďalej päť bodov.

Nové Zámky viedli od 11. minúty zásluhou Mária Múčku a v 39. minúte zvýšil na rozdiel dvoch gólov Radek Prokeš. Michalovčania, ktorí bojujú o prvenstvo v základnej časti, dokázali v treťom dejstve zmazať manko po góloch Mattewha Santosa a Maxwella Newtona. Domáci však nezložili zbrane a v 58. minúte rozhodol o ich trojbodovom zisku Václava Stupka.

HC MIKRON Nové Zámky – HK Dukla Ingema Michalovce 3:2 (1:0, 1:0, 1:2)
Góly: 11. Múčka (Hatala), 39. Prokeš (Stupka), 58. Stupka (Hatala) – 49. Santos (Daugavinš), 55. Newton (Wilkins). Rozhodovali: Klejna, Hronský - Orolin, Jurčiak, vylúčení: 7:5 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 1:0, 1334 divákov

Nové Zámky: Kantor – Lee, Hatala, Mamčics, Ligas, Kozák, Novajovský, Mészáros – Johnson, Prokeš, Michnáč – Ružek, Roy, Loggins – Stupka, Ondrušek, Števuliak – Múčka, Barto, Kováč

Michalovce: Glosár – Bindulis, Bodák, Cibák, Drgoň, Korenčík, Michalčin – Santos, Newton, Daugavinš – Paločko, Wilkins, M. Valach – Stripai, Fedor, Varga – Kabáč, Buc, Vašaš

Liptáci padli na ľade nováčika

Hokejisti HC 19 Humenné zdolali v piatkovom zápase 48. kola Tipos extraligy na domácom ľade MHk 32 Liptovský Mikuláš 5:3 a ukončili sériu ôsmich prehier. Hetrikom sa v drese nováčika blysol Vadim Pereskokov. Liptáci po troch víťazstvách vyšli tentoraz bodovo naprázdno a ešte stále nemajú istý postup do kvalifikácie play off.

HC 19 Humenné – MHk 32 Liptovský Mikuláš 5:3 (3:1, 0:1, 2:1)
Góly: 14. Pereskokov (Meliško, Paršin), 19. Pereskokov (Vaško), 20. Linet (Šoltés), 55. Pereskokov (Krajňák), 60. Kuru (Horvát) – 5. Berry (Hraško), 25. Berry (Egle), 44. Réway (Quince, Lahtinen). Rozhodovali: Orolin, Kalina – Stanzel, Hajnik, vylúčení: 5:2 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, 1240 divákov.

HC 19 Humenné: Kozel - Novota, Sergijenko, Meliško, Sredl, Pacalaj, Ťavoda, Šimon, Novický - Paršin, Krajňák, Pereskokov – Lapšanský, Foss, Kuru – Borov, Linet, Šoltés – Horvát, Thomka, Vaško

HK 32 Liptovský Mikuláš: Krasikov - Žilka, Ullman, Lalík, Mezovský, Hraško, Fekiač - Avcin, Quince, Réway – Nauš, Egle, Berry –  Valigura, Kriška, Lahtinen – Tkáč, Vankúš, Nespala