Spišiaci dali víťazstvom nad Trenčínom darček trénerovi

Patrik Polc zaznamenal ďalšie víťazstvoPatrik Polc zaznamenal ďalšie víťazstvo Zdroj: SITA

SPIŠSKÁ NOVÁ VES - Až do 7. min sa hral na Spiši opatrný hokej. Mužstvá sa pozorne strážili a šancí bolo ako šafranu. Potom išiel na trestnú lavicu Novovešťan Čintala a odštartoval tak sériu vylúčení na domácej strane. Spišiaci hrali 8 minút so štyrmi mužmi, no Polc kúzlil. Zlikvidoval veľké šance Sekeráša či Miklíka, lapačkou popriťahoval tvrdé strely Gábriša a Fila.

Trenčania po týchto nevyužitých šanciach znervózneli a aj oni začali faulovať. Spišská však ich nedisciplinovanosť trestala. Najprv v 19. min sa k zblokovanej Macejkovej prihrávke dostal Jurík a nemohol nedať - 1:0. Vzápätí po ďalšom nedovolenom zákroku hrali Trenčania len traja a 5 sekúnd pred prvou sirénou Školiak nechytateľnou delovkou druhýkrát rozjasal tribúny - 2:0.

Prostrednú tretinu začali domáci tlakom, no strely Harabina či Čintalu schoval Kováč do svojej lapačky. A tak opäť udrelo v presilovke. V 27. min zahrali domáci biliardovú akciu, na konci ktorej dvíhal ruky nad hlavu Holečko - 3:0. Po tomto góle pridali hostia na dôraze a tvrdosti a aktivitou si vynútili fauly. Polc však vlieval do domácich radov pokoj. Postupne zneškodnil veľké šance Sekeráša či Tybora a najmä jeho zásluhou išli domáci do kabín s čistým štítom.

V poslednej časti hry sa dostali Trenčania do útočného tlaku a presilovkovými gólmi Valčáka a Šimíčka sa dotiahli na rozdiel jedného gólu. Definitívne ich položil až ďalší gól Juríka z trestného strieľania, ktorý tri minúty pred koncom rozhodol o osude zápasu.

HK Spišská Nová Ves - Dukla Trenčín 4:2 (2:0, 1:0, 1:2)
Góly: 19. L. Jurík (Macejka, Čintala), 20. M. Školiak (Smotrila, S. Pavličko), 27. Holečko (S. Pavličko, Smotrila), 57. Jurík (z trestného strieľania) - 48. Valčák (Hruška, Miklík), 56. Šimíček (Tomík)
Vylúčení: 9:10 na 2 min, presilovky: 3:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Ország - M. Korba, Smrek, 3964 divákov

Spišská Nová Ves: Polc - M. Školiak, Harabin, Ďaloga, Čintala, Petruk, Gurčík - Holečko, S. Pavličko, Smotrila -
Saluga, L. Jurík, Macejka - Vartovník, Hamrák, Prokop - Lemešáni, Heizer, Hübler

Trenčín: Kováč - Hruška, Lintner, Trefný, Sekeráš, Gabriš, Fatyka, Kvetan, Hančák - Dubec, Šimíček, Tomík - Tybor, Valčák, T. Radulay - Paroulek, E. Hartmann ml., Miklík - Troliga, O. Ďuriš, Filo

Eduard Giblák (asistent trénera Spišskej Novej Vsi): "Poctivou šesťdesiatminútovou hrou sme položili základ tohto víťazstva. Skvele nám zachytal Polc, opäť nám vyšli presilovky a som rád, že som rád, že mi dali chalani k dnešným narodeninám takýto darček."

Jozef Daňo (asistent trénera Trenčína): "Vylúčeniami sme dostali domácich na koňa. Spišiaci hrajú výborné presilovky a opäť to potvrdili. My sme sa dvoma gólmi dostali späť do zápasu, Juríkom premenené trestné strieľanie však definitívne rozhodlo o osude stretnutia. Gratulujem domácim k sympatickému výkonu a k ďalším bodom."