MS v hokeji 2024 majú zarobené na rekord: Páni moji, to by bola úžasná chvíľa!

Fanúšikovia českej hokejovej reprezentácie Fanúšikovia českej hokejovej reprezentácie Zdroj: SITA/AP/Roman Koksarov

PRAHA/OSTRAVA - Doterajší počet predaných vstupeniek na hokejové majstrovstvá sveta, ktoré sa v máji budú hrať v českých mestách Prahe a Ostrave, je dobrým základom pre atakovanie diváckeho rekordu.

Ten platí od roku 2015, keď šampionát v rovnakých mestách navštívilo 741.690 fanúšikov, priemerná návšteva tak predstavovala 11.589 divákov. Organizátori na dnešnom stretnutí s novinármi uviedli, že netlačia na vylepšenie rekordu za každú cenu.

"Predaje na základnú časť sú lepšie, ako tomu bolo pred deviatimi rokmi. Myslím, že je to aj vďaka tomu, že máme dobre rozdelené tímy v oboch skupinách, ktoré sú atraktívne na obe strany s ohľadom na susediace krajiny," uviedol generálny sekretár Českého zväzu ľadového hokeja Jan Černý.

"Ešte sa to rôzne prelieva pri uvoľnení niektorých blokácií. Ako to bude napokon s predajom na tú druhú časť turnaja, teraz nedokážem predpovedať. Svoju úlohu môže podľa mňa zohrať aj to, aké súpisky nakoniec oznámia tímy ako napríklad Kanada alebo ďalšia z tých silných krajín," domnieva sa Černý.

Rekord? Nebudeme sa hnať za každú cenu

Za rekordom sa totiž organizátori nebudú hnať za každú cenu. "Nie je to tak, že by sme na vytvorenie nového rekordu v návštevnosti nejako extra tlačili, aj keď by to, samozrejme, pre nás bolo marketingovo zaujímavé. Je jasné, že to je potom plus, keď sa niečo také podarí," povedal člen organizačného výboru Miloš Židík.

Konkrétne čísla vstupeniek predaných v predpredaji usporiadatelia neuviedli. "Vstupenky ešte k dispozícii sú, ale dá sa určite povedať, že sme na tom dobre. Pred poloprázdnou halou sa rozhodne hrať nebude," dodal Židík.

V nedeľu budú zostávať do začiatku šampionátu presne dva mesiace. "Ladíme posledné detaily, aby všetko maximálne fungovalo a potom v pravú chvíľu to do seba ako puzzle správne zapadlo," uviedol Černý.

Spravodajsky bude MS pokrývať 535 píšucich novinárov a fotografov.

Viac o téme: MS v hokeji 2024
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy