Chystáte sa na MS v hokeji? Česi zverejnili kľúčovú informáciu, čítajte pozorne

Fanúšikovia slovenskej hokejovej reprezentácie Fanúšikovia slovenskej hokejovej reprezentácie Zdroj: TASR/Martin Baumann

PRAHA - České dráhy vypravia počas tohtoročných majstrovstiev sveta v hokeji v Českej republike špeciálne vlaky, ktoré zaistia prepravu hokejových tímov, rozhodcov, organizátorov i fanúšikov medzi miestami konania zápasov v Prahe a Ostrave.

Oficiálny dopravca šampionátu to uviedol v tlačovej správe. "Pre športovcov a fanúšikov oficiálny dopravca šampionátu vypraví sedem párov vlakov Pendolino na trase Ostrava - Praha - Ostrava a v spolupráci so slovenskou spoločnosťou ZSSK sedem párov rýchlikov na trase Košice - Ostrava - Košice," povedal ČTK hovorca dráh Petr Šťáhlavský.

Vlaky budú zastavovať v stanici Praha-Libeň, odkiaľ je to do O2 arény len 15 minút chôdze. V Ostrave pôjdu cestujúci 20 minút pešo zo stanice Ostrava-Vítkovice.

Hlavným bonusom hokejových vlakov budú pre fanúšikov podľa Šťáhlavského časy odchodov po zápasoch v nočných hodinách, keď pravidelné spoje už nejazdia. "Fanúšikovia tak nemusia čakať na najbližšie ranné spoje a zaisťovať si napríklad hotelové ubytovanie v meste konania zápasu," povedal.

Predaj vstupeniek s lístkom zahájili dráhy v spolupráci s Českým zväzom ľadového hokeja vo štvrtok. Balíčky zahŕňajú vstupenku na stretnutie a cestu vlakom na určitých trasách. Pre ďalšie trasy si podľa Šťáhlavského môžu diváci zakúpiť lístky na pravidelné spoje a využiť napríklad skupinové zľavy.

Dráhy tento rok nebudú zaisťovať iba dopravu medzi mestami. "Ako oficiálny dopravca zaistíme transfery hokejistov medzi hotelmi, štadiónmi a vlakovými stanicami v Prahe a v Ostrave prostredníctvom našej dcérskej spoločnosti ČD Bus," povedal predseda predstavenstva a generálny riaditeľ ČD Michal Krapinec.

Jeden z vlakov bude mať špeciálny hokejový polep na lokomotíve Siemens Vectron. Vlaky Pendolino a InterCity by mali cestu medzi hlavnými stanicami v Prahe a Ostrave prejsť za tri hodiny a 12 minút. Súpravy sú klimatizované, vybavené wi-fi sieťou a reštauračnými vozidlami alebo ponukou ČD Minibaru.

Hokejové majstrovstvá sveta sa v Českej republike uskutočnia opäť po deviatich rokoch. Zápasy 87. ročníka šamponátu sa budú hrať od 10. až 26. mája v Prahe a Ostrave.

Viac o téme: Česko MS v hokeji 2024 České dráhy
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy