Košické trápenie pokračuje, Slovan uspel v šlágri

Konrád bol opäť oporou belasýchKonrád bol opäť oporou belasých Zdroj: SITA

KOŠICE - V šlágri kola bola úvodná 10-minútovka rozháraná aj vďaka siedmim vylúčeniam. Pri hre štyroch proti štyrom ešte Lipiansky Hudáčeka neprekonal, ale v oslabení po nedorozumení košického brankára s Tabačekom sa Slovan ujal vedenia.

V 3. min spoza bránky zasúval puk za Hudáčeka Skokan. V 5. min sa v presilovke neúspešne pokúšal vyrovnať Faith. V 14. min chcel Konráda prekvapiť Rudolf Huna. Krátko na to si Konrád poradil s tvrdou strelou Höglunda. Iba tri sekundy potrebovali domáci na potrestanie vylúčeného Skokana. Huna strelou po ľade spomedzi kruhov mieril presne. V 17. min mal najskôr výbornú príležitosť Demel, ale Hudáček bol pozorný. Hneď z protiútoku po obliehaní slovanistickej bránky dostal puk do bránky Sýkora - 2:1.

V 4. min druhej tretiny musel Konrád vyrážať tvrdú ranu Höglunda, švihom to zase v presilovke skúšal Bartoš. V polovici zápasu Hujsa v dobrej pozícii bránku netrafil a neuspel ani Nedorost. Belasým sa podarilo vyrovnať v 16. min potom ako Nedorost vysunul Hujsu a ten ponad Hudáčeka upravil na 2:2. V 39. min sa pred Hudáčkom ocitol Vaic, ale z uhla ho neprekonal.

V tretej minúte tretej tretiny pálil tvrdo Kledrowetz, ale Konrád jeho pokus vyrazil. V 47. min vystrelil od modrej Kováčik a Hudáček po tretí raz v zápase inkasoval. O vyrovnanie sa potom pokúšal Höglund a Gron. V 53. min inkasoval Šimurda trest v hre, domáci sa úpenlivo bránili, no mohli aj vyrovnať v oslabení. V 56. min sa do nájazdu dostal Gron, ale Konráda neprekonal. Gólová nebola ani Faithova dorážka.

HC Košice - HC Slovan Bratislava 2:3 (2:1, 0:1, 0:1)
Góly: 17. Rudolf Huna (Húževka), 18. Juraj Sýkora (S. Gron, Rudolf Huna) - 3. D. Skokan, 36. Hujsa (A. Nedorost), 47. M. Kováčik (Lipiansky)
Vylúčení: 6:12 na 2 min, navyše: v 53. Šimurda (Košice) trest v hre ta kopnutie súpera, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:1, rozhodovali: P. Grečko - Gajan, Smrek, 7574 divákov

Košice: J. Hudáček - Grman, Tabaček, Kledrowetz, Chmelo, P. Mikuš, Deyl - Dravecký, Juraj Faith, P. Bartoš - Rudolf Huna, S. Gron, Juraj Sýkora - Šimurda, Húževka, Kmiť - Höglund, Mertel, Jenčík

Slovan Bratislava: Konrád - J. Kováčik, Bohunický, Tesařík, Tulupov, Štajnoch, Turunen, Sersen - Kuľha, Hujsa, Demel - Vaic, Lipiansky, Richard Huna - V. Nemec, A. Nedorost, Róbert Huna - D. Skokan, O. Rusnák, Lažo

Rostislav Čada (tréner Košíc): "Podali sme veľmi dobrý, disciplinovaný výkon. Iróniou je, že rozhodujúci gól sme dostali po štandardnej situácii, keď puk po strele od modrej brankárovi prepadol. Pritom za stavu 2:1 sme mali zápas šancu rozhodnúť. Päťminútové vylúčenie v závere pribrzdilo našu snahu o vyrovnanie, už sme sa nedostali do záverečného tlaku."

Antonín Stavjaňa (tréner Slovana): "Z oboch strán to bol výborný zápas. Dominovali útoky, ale aj brankári. Na začiatku sme sa dostali do vedenia, ale potom dvoma gólmi domáci otočili. Dôležité bolo, že sme ustáli oslabenia, lebo sme ich hrali veľa. V závere bolo cítiť, že tých síl už nie je veľa ale myslím si, že divák si musel prísť na svoje."