Šok pre vicemajstra zo Zvolena: Dráma pod Pustým hradom priniesla nečakaný výsledok

Na snímke hráči Liptovského Mikuláša sa tešia z gólu Na snímke hráči Liptovského Mikuláša sa tešia z gólu Zdroj: TASR/Henrich Mišovič

ZVOLEN - Hokejisti HK 32 Liptovský Mikuláš zvíťazili v prvom zápase predkola play-off Tipos extraligy na ľade HKM Zvolen 3:2 po predĺžení. V sérii hranej na tri víťazné stretnutia sa ujali vedenia 1:0. Druhý zápas medzi týmito tímami je na programe v utorok 12. marca o 18.00 h opäť vo Zvolene.

V prvej tretine domáci dvakrát mierili do žŕdky, najprv po teči Šišku a pred prestávkou po koncovke Kašlíka. Skóre sa zmenilo na začiatku druhej časti, keď sa po vyhratom buly Krišku trafil spoza kruhu Exzvolenčan v drese Liptákov Hraško. V polovici stretnutia po nedôraze domáceho Sládka skóroval z dorážky bekhendom Aurel Nauš a bolo 0:2.

Domácich to zaskočilo a dlho hľadali recept na Krasikova. Napokon ho po dobrom clonení Šišku prekonal v 49. minúte od modrej Rauhauser. Vyrovnávajúci zásah obstaral necelé štyri minúty pred koncom riadneho hracieho času voľný Fortin z ľavej strany do odkrytej časti bránky.

Duel muselo rozhodnúť predĺženie. Domáci sa dopustili prehrešku šiestich hráčov na ľade. Následnú presilovku Liptáci zvládli po delovke Quinceho z vrchnej časti kruhu a tešili sa z výhry.

prvý zápas predkola play-off Tipos extraligy

HKM Zvolen – HK 32 Liptovský Mikuláš 2:3 pp (0:0, 0:2, 2:0 – 0:1)
Góly: 49. Rauhauser (Kašlík, Šiška), 57. Fortin (Zuzin, Gachulinec) – 23. Hraško (Kriška), 30. A. Nauš (Egle), 63. Quince (Egle, Ullman). Rozhodcovia: Crman, Snášel ml. – Orolin, Gegáň, vylúčení: 5:4 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 1618 divákov.

Zvolen: Kupsky – Mudrák, C. Hults, Gachulinec, Rauhauser, Hain, Sládok - Lukosevicius, M. Hults, Hecl – R. Bondra, Fortin, Zuzin – Marcinek, Šiška, Kašlík – Kolenič, Gabor, Csányi

Liptovský Mikuláš: Krasikov – Mezovský, Thompson, Ullman, Lalík, F. Fekiač, Hraško – Réway, Quince, Avtsin – Berry, Egle, A. Nauš – Žilka, Kriška, Sukeľ – Nespala, Vankúš, T. Nauš