Klopp sa na nič nevyhováral: Preplo mi, som idiot! Fanúšikovia Sparty si aspoň užili výlet

Tréner Liverpoolu Jürgen KloppTréner Liverpoolu Jürgen Klopp Zdroj: SITA/AP/Jon Super

LIVERPOOL - Trénera Jürgena Kloppa potešilo, že si futbalisti Liverpoolu v osemfinálovej odvete Európskej ligy so Spartou ušetrili jasnou výhrou 6:1 nervy, vďaka čomu mohli diváci odísť z Anfieldu s normálnou tepovou frekvenciou.

Na tlačovej konferencii ocenil svojho partnera na lavičke Pražanov Briana Priskeho, ktorého považuje za špičkového kouča.

"Reds" šli do odvety s týždeň starým náskokom 5:1 z Letnej. Na Anfielde rozhodli už po 14 minútach, keď viedli o štyri góly. "Chalani začali zápas neuveriteľne dobre, šli po nich a dali krásne góly. Je zvláštne, keď po 14 minútach vediete 4:0. Stretnutie bolo od tej chvíle zvláštne. Ako potom môžete zostať dychtiví?" vyhlásil Klopp.

"Odohrali sme ale dobré, zábavné stretnutie. Na Anfielde sme už zažili rôznu atmosféru. Mám radosť za nás všetkých, aj za divákov, že to nebol nervydrásajúci zápas ako obvykle. Všetci môžu ísť domov s normálnou tepovou frekvenciou, tak by to občas malo byť. Nebude to tak ale stále. V nedeľu to bude iné stretnutie a máme tri dni sa naň pripraviť," pripomenul 56-ročný Nemec blížiaci sa súboj na ihrisku Manchestru United vo štvrťfinále Anglického pohára.

Po stretnutí hovoril s Priskem. "Brian je špičkový tréner. Už sme proti sebe predtým stáli. Sparta má jasnú predstavu, ako chce hrať, má veľa dobrých hráčov. Medzi našimi tímami je rozdielna kvalita, to bolo pred stretnutím jasné. Tak je to vždy: ak tím s vyššou kvalitou ukáže dobrý prístup, čo sa nám podarilo, tak je to ošemetné. Ako potom to mužstvo môže mať šancu?" uviedol Klopp.

Tréner Liverpoolu Jürgen Klopp Galéria fotiek (11) Zdroj: SITA/AP/Jon Super

"Dlho som v Nemecku pracoval pre menší klub, nie že by Sparta bola malý klub, ale pracoval som v Mainzi. Môžete vyhrať, ale potrebuje trochu pomôcť aj od súpera. A dnes sme Sparte neposkytli žiadnu pomoc. Chalani ukázali úplne špičkový prístup, takže to pre Spartu bolo ťažké a vieme, ako sa to v takom prípade môže vyvinúť," podotkol niekdajší tréner Dortmundu.

Obhajcovia českého titulu prehrali tri súťažné zápasy po sebe so skóre 2:15, medzi porážky s Liverpoolom sa "umiestnil" ligový debakel 0:4 v Plzni. "Pre Spartu je to ťažký týždeň, ale jej fanúšikovia si aspoň užili výlet sem. Tiež si spomeniem na to, ako sa správali doma, čo bolo skvelé. Nepochybujem, že sa s tým Sparta vyrovná správnym spôsobom. Bojuje o titul," mienil rodák zo Stuttgartu.

Žltá karta za protesty

V 65. minúte dostal žltú kartu za protesty. "V prvom rade som dostal žltú, pretože som idiot. Chceli sme vystriedať a štvrtý rozhodca to signalizoval, ale hlavný nechal v hre pokračovať a dostali sme (Jarell Quansah) žltú kartu. Tá mi ale neprekážala.

Bál som sa, že sa Conor Bradley mohol v súboji predtým zraniť. Trochu mi v tej chvíli v hlave preplo. Predtým aj potom som bol pokojný, len v tej chvíli mi to trochu ušlo," povedal Klopp, ktorý po sezóne na vlastnú žiadosť v klube po deviatich rokoch skončí.

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 11

Viac o téme: Jürgen Klopp Liverpool FC AC Sparta Praha‏ Brian Priske
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy