Hrniec kypel, pokrievka temer praskla: Schick sa premenil na mesiáša a takmer zhodil štadión

Český útočník Patrik Schick rozhodol o postupe LeverkusenuČeský útočník Patrik Schick rozhodol o postupe Leverkusenu Zdroj: SITA/AP/Martin Meissner

LEVERKUSEN - Za neuveriteľný večer označil český futbalista Patrik Schick z Leverkusenu štvrtkovú odvetu osemfinále Európskej ligy s Karabachom.

Futbalisti Bayeru totiž prehrávali 0:2, ale nakoniec vyhrali 3:2, keď im obrat a postup do štvrťfinále dvoma gólmi zaistil práve český útočník.

Schick tak má veľkú zásluhu na tom, že Leverkusen v sezóne stále neprehral. Séria vedúceho celku bundesligy činí 37 zápasov. Hrdinom sa navyše stal už v prvom zápase minulý týždeň v Baku, kde v nadstavení zaistil remízu 2:2.

"Záver bol šialený, rovnako ako pred týždňom. Ale bojovali sme až do konca. Bol to neuveriteľný večer," povedal pre klubovú televíziu Schick, ktorý začal zápas na lavičke. Na ihrisko prišiel v 59. minúte, chvíľu po úvodnom góle Karabachu. Brankára Matěja Kovářa prekonal Abdellah Zoubir.

Hostia potom síce prišli v 62. minúte o vylúčeného obrancu Elvina Cafarqulijeva, lenže prakticky okamžite pridali druhý gól. Dvojgólové vedenie im však vydržalo len chvíľu a nádej pre Leverkusen vykresal znížením Jeremie Frimpong.

"Musím Karabach pochváliť, pretože hral úplne odlišným štýlom, než na čo sme zvyknutí z Bundesligy. Urobili nám to hrozne ťažké," povedal Schick, ktorého chvíle prišli v nadstavení. V tretej minúte v sklze pri bližšej tyči vyrovnal a štyri minúty nato sa presadil hlavou pri vzdialenejšej tyči.

Český útočník Patrik Schick Galéria fotiek (7) Patrik Schick Zdroj: SITA/AP/Martin Meissner

"Ako útočník to máte relatívne ľahké. Stačí stáť vo vápne, čakať na centre a dávať góly," uviedol Schick. "A prísť z lavičky a dať rozhodujúce góly je veľmi krásny pocit," pridal bývalý hráč Sparty, Bohemians 1905, Sampdorie Janov, AS Rím alebo Lipska.

Súpera pre štvrťfinále určí Leverkusenu dnešný žreb. "Je jedno, koho dostaneme. Poraziť môžeme každého," vyhlásil Schick.

Viac o téme: Európska liga Bayer Leverkusen Karabach Patrik Schick