Staronový tréner Česka pred premiérou proti Haalandovi a spol. cíti napätie: O zostave máme jasno

Ivan HašekIvan Hašek Zdroj: Profimedia

PRAHA - Hoci už má za sebou desiatky veľkých zápasov, pociťuje staronový tréner futbalovej reprezentácie Česka Ivan Hašek pred obnovenou premiérou ľahké napätie a správne chvenie.

60-ročný kouč Česka na tlačovej konferencii pred prípravným stretnutím v Nórsku uviedol, že už má jasno o zostave, neprezradil ju však. Verí, že mužstvo nielen že neprehrá, ale tiež predvedie dobrý výkon.

Hašek už viedol českú reprezentáciu ako dočasný kouč v piatich zápasoch v roku 2009, keď bol zároveň zväzovým predsedom.

Na zápas sú pripravení

"Priznám sa, že také to chvenie pred zápasom, to, čo človek vyhľadáva, tak mám a veľmi sa na zápas teším. Určite nie som sám. Všetci v realizačnom tíme sme v takom tom napätí, ktoré je potrebné, aby sme boli ready. Verím, že aj keď veľa času na tréningy nie je, tak sme na zápas pripravení," citoval Haška z tlačovej konferencie v Osle web FAČR.

"Nemám rád spojenie priateľský zápas, pretože v každom sa hrá o rešpekt a o to, aby hráči ukázali svoju kvalitu. Je to len na nás, aby sme to ukázali. Keď vidím, ako hráči ku všetkému pristupujú, tak im verím a verím, že odohráme dobrý zápas," doplnil Hašek, ktorý na začiatku januára nahradil na lavičke Jaroslava Šilhavého.

Verí, že mužstvo zvládne zápas po výsledkovej aj hernej stránke. "Oboje je dôležité. Chceme dodržiavať určité princípy v našej hre, o ktorých sme sa s hráčmi rozprávali a chceme si aj do budúcnosti budovať určitý spôsob hry. Samozrejme výsledok je tiež dôležitý v medzištátnych stretnutiach," povedal Hašek.

O zostave majú jasno

S kolegami už sú rozhodnutí, koho postavia. Žiadneho z hráčov netrápia zdravotné problémy. "Máme o zostave jasno, ale hovoriť ju vopred nebudem, pretože nás čaká ešte predzápasový tréning. Som ale rád, že do tohto tréningu nastupujú všetci hráči pripravení. Môže sa čokoľvek stať samozrejme. Čo sa týka brankárov, máme troch kvalitných gólmanov. Bol by som rád, aby dostali príležitosť dvaja z nich v tých najbližších zápasoch," pripomenul, že v marcovom programe ešte čaká reprezentáciu Česka utorkový domáci zápas s Arménskom.

Chce, aby sa mužstvo pod ním prezentovalo pohľadnou hrou. "Samozrejme, ak chcete vyhrať, nemôžete len brániť. Ak sa pozriete na moje pôsobenie v kluboch, tak sme neboli mužstvo, ktoré by dávalo málo gólov. Vo všeobecnosti sa dá povedať, že sa budeme snažiť byť nebezpeční dopredu a zároveň dobre organizovaní v defenzíve," uviedol Hašek.

Hlavnou nórskou hviezdou je útočník Manchestru City Erling Haaland. "Keď sa na ich súpisku pozriete, sú tam hviezdy z Premier League, ale tiež zo španielskej ligy alebo pôsobia v top kluboch napríklad vo Francúzsku. Takýchto hráčov z top súťaží je tam potrebných 12 alebo 13. Silu majú naozaj veľkú. Niečo sme si púšťali, chlapci to majú načítané, ako Nóri hrajú. V tomto verím, že budeme pripravení," dodal Hašek.

Viac o téme: Nórsko Česko Erling Haaland Ivan Hašek
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy