Chyby sa stávajú, ľudské je priznať si ich: Veľké gesto fanúšikov Slavie voči klubu

Hráči Slavie PrahaHráči Slavie Praha Zdroj: SITA/AP/Petr David Josek

PRAHA - Futbalovej Slavii sa prihlásili niektorí fanúšikovia, ktorí v domácej odvete osemfinále Európskej ligy proti AC Miláno vhodili na trávnik téglik alebo iný predmet.

Na sociálnej sieti X o tom informoval predseda predstavenstva Pražanov Jaroslav Tvrdík. Priaznivci červenobielych zareagovali na výzvu od klubu a prehrešok si odčinia verejnými prácami v prospech pražského celku.

Počas vyhroteného zápasu, v ktorom Slavia od 20. minúty hrala bez vylúčeného Tomáša Holeša a po porážke 1:3 s favoritom vypadla, sa fanúšikovia niekoľkokrát dopustili výtržností. Vhadzovanie téglikov a predmetov na trávnik vyvrcholilo v druhom polčase, keď rozhodca prerušil stretnutie a nedisciplinovaným divákom musel dohovárať domáci stredopoliar Lukáš Provod.

Slavia vo štvrtok vyzvala prostredníctvom webu a sociálnych sietí "hriešnikov", aby sa klubu sami prihlásili. "Za tri hodiny sa prihlásilo k svojej zodpovednosti za nezvládnuté emócie, ktoré vyústili v porušenie návštevného poriadku Fortuna Areny, 14 fanúšikov. Nie je to univerzálny projekt, ktorým budeme odpúšťať každý prečin," uviedol Tvrdík.

"Bol to však zápas, v ktorom možno nájsť poľahčujúce okolnosti. Aj v trestnom poriadku možno nájsť množstvo podobných mechanizmov. Fanúšikovia pomôžu klubu svojou prácou odčiniť škodu, ktorá mu ich správaním vznikne. Rešpektujem a vážim si prevzatie spoluzodpovednosti i povinnosti podieľať sa na následkoch a verím, že to už nikdy nezopakujú,“ doplnil Tvrdík.

Klub vo výzve na webe smerom k fanúšikom uviedol, že tí, ktorí sa mu neozvú, môžu dostať pokutu až 50-tisíc korún a dvojročný zákaz vstupu na všetky stretnutia v Edene. Prihlásiť sa priaznivci môžu do pondelka.

Slavia za výtržnosti proti AC Miláno zrejme dostane prísny trest od UEFA. Vršovický klub je totiž v dvojročnej podmienke od vlaňajšieho novembra a zápasu v skupine s AS Rím, v ktorom sa domáci fanúšikovia tiež nevhodne správali. Českému vicemajstrovi hrozí na budúci domáci duel v pohároch uzavretie celého štadióna alebo niektorých jeho častí.

Viac o téme: SK Slavia Praha
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy