Nitra pod Tatrami vstala z popola a zarmútila Poprad: Stále sme si hovorili, že...

Tešiaci sa hráči HK Nitra, vľavo vysmiaty strelec Samuel BučekTešiaci sa hráči HK Nitra, vľavo vysmiaty strelec Samuel Buček Zdroj: SITA/Martin Havran

POPRAD - Hokejisti Nitry predviedli dokonalý obrat v piatom štvrťfinálovom zápase play off Tipos extraligy na ľade Popradu a ujali sa vedenia v sérii 3:2. Hostia prehrávali po dvoch tretinách 0:3, ale v tretej zaznamenali štyri góly a víťazný presný zásah dosiahol 140 sekúnd pred sirénou Samuel Buček. Už v piatok tak môžu rozhodnúť o postupe do semifinále, hoci asistent ...

Hostia prehrávali po dvoch tretinách 0:3, ale v tretej zaznamenali štyri góly a víťazný presný zásah dosiahol 140 sekúnd pred sirénou Samuel Buček. Už v piatok tak môžu rozhodnúť o postupe do semifinále, hoci asistent trénera "kamzíkov" Ján Šimko verí, že sa tímu podarí vrátiť k výkonu, ktorý prinesie víťazstvo v najbližšom stretnutí.

Domácim pritom vyšiel úvod a už po 29 sekundách Tyler Coulter prekonal Libora Kašíka. V polovici prvej časti sa po individuálnej akcii presadil Viktor Svedberg a ešte pred prestávkou Coulter upravil druhým gólom v stretnutí už na 3:0.

Veľa sa toho odohralo

"Je veľmi zložité v emóciach hodnotiť duel. Veľa sa toho odohralo v stretnutí. My si to potrebujeme rozobrať. Séria sa hrá na štyri víťazné zápasy a na to sa musíme pozerať. Potrebujeme sa za ten krátky čas vrátiť k tomu, čo nám prinesie víťazstvo v najbližšom stretnutí," uviedol Šimko.

Hostia urobili pred začiatkom prostrednej časti zmenu v bránkovisku, Sami Aittokallio nahradil Kašíka. "Bolo 0:3 a potrebovali sme niečo zmeniť a priniesť impulz. Každý tréner by o tom rozmýšľal. Sami ho veľmi dobre zastúpil a nakoniec nám to pomohlo," uviedol asistent trénera hostí Dušan Milo.

Nakopol ich gól Hrnku

Nitra síce v druhej časti neznížila, ale nakoplo ju zníženie v 43. minúte, keď sa presadil Tomáš Hrnka. V polovici tretej tretiny vystrelil kapitán Branislav Mezei a od korčule obrancu domácich bolo už 2:3. V záverečnej desaťminútovké prišli chvíle Samuela Bučeka. Najprv sa presadil po individuálnej akcii a strelou od modrej čiary počas presilovej hry preklopil výsledok na stranu "corgoňov".

"Ukázala si sila nášho mužstva a chcenie, za ktorým sme si išli od začiatku. Som strašne šťastný, že sa nám to podarilo, máme však pred sebou ešte jeden krok. Teraz si oddýchneme a doma to chceme určite zvládnuť," zhodnotil Buček a opísal aj situácii v šatni po druhej tretine.

"Stále sme si hovorili, že pokračujeme v našom výkone. Hokej je hra momentov. Ja som mal od začiatku asi päť čistých šancí a nedal som gól. Stále som si hovoril, že musím pokračovať a aj s ostatnými chlapcami sme sa povzbudzovali. Vedeli sme, že ak dáme jeden gól, tak sa náš motor rozbehne a potom sme boli vlak, ktorý sa nedal zastaviť. Popradčanom to už nestačilo."

Nitra s katastrofálnym vstupom

Podľa Mila mala Nitra katastrofálny úvod duelu: "Zápas sme nezačali dobre, keď sme inkasovali hneď v prvom striedaní a v tomto duchu niesla aj celá prvá tretina. Nechali sme sa zbytočne vylúčiť a boli sme radi, že sme neinkasovali ešte viac a skončilo sa to len 0:3."

V tretej tretine však mužstvo ukazálo silu: "Povedali sme si, že hokej sa hrá 60 minút a šancí sme mali dosť. Pokračovali sme vo svojej hre a v tretej tretine sme mali šťastie, že nám to tam popadalo. Nakoniec sme vyhrali. Všetci chalani od prvého až po posledného tomu verili."

Poprad tretiu časť nezvládol a ak si chce ešte predĺžiť sezónu, musí v Nitre uspieť. "Máme svoj plán, rozprávame sa o ňom, ale musíme zvládať detaily v defenzíve. Ak to prestanem dodržiavať, vzniknú individuálne chyby a začne sa to rúcať. Pomohli sme tým Nitre, ktorá dostala krídla. Absolútne sa z našej strany nezvládla tretia tretina," skonštatoval Šimko.

Viac o téme: HK Poprad HK Nitra Dušan Milo Ján Šimko Samuel Buček
  • Autor: © Zoznam/
  • VIDEO: YouTube/Tipos extraliga
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy