Hokejový Zvolen sa spamätáva: Nezostane kameň na kameni, padlo prvé veľké rozhodnutie

Gólová radosť ZvolenčanovGólová radosť Zvolenčanov Zdroj: TASR/Ján Krošlák

ZVOLEN - Sezónu začali viac než dobre, kraľovali celej lige a hokejové Slovensko od Bratislavy až po Michalovce nadobudlo dojem, že opäť budú bojovať o najvyššie priečky.

HKM ZVolen, vicemajster minulej sezóny, sa však začiatkom novembra 2023 ponoril do krízy, z ktorej sa nedokázal spamätať a od 3. novembra, keď podľahol Spišskej Novej Vsi, zvíťazil iba 13-krát v 36 prípadoch, čo je na mužstvo s ambíciami bryndziarov skutočne tristná a tragická bilancia.

Prvú krízu si odnieslo trénerské duo Peter Oremus - Andrej Kmeč, ktoré sa onedhlo po vyhadzove upísalo Slovanu Bratislava. Na uvoľnené miesto do Zvolena dočasne dosadili Norberta Javorčíka a 17. januára tím spod Pustého hradu oznámil, že prichádza Kanaďan Jamie Russell. Situácia sa obrátila iba mierne, Zvolen vyhral z nasledujúcich deviatich zápasov šesťkrát, potom išlo všetko do horúcich pekiel.

Bryndziari sa naďalej trápili a klesali tabuľkou nižšie a nižšie, aby napokon bojovali o postup do play-off v predkole, kde horko-ťažko vyradili Liptovský Mikuláš 3:2 na zápasy. Vytriezvenie prišlo takmer okamžite, a to v štvrťfinálovej sérii proti Michalovciam. Letargický Zvolen neukázal na východe nič, prehral 0:2 a vedenie sa snažilo rýchlo konať odvolaním trénera Russella. Domáce zápasy priniesli herné zlepšenie, HKM však vypadol po piatich zápasoch.

Odpoveď klubového manažmentu nenechala na seba čakať príliš dlho. Ako uvádza stredajšie vydanie denníka Šport, vo Zvolene sa chystajú riadne čistky. Z tímu odídu všetci legionári do jedného, osud Slovákov zatiaľ nie je jasný. Tí, ktorí v tíme zostali, ešte dostali nariadenie trénovať do 30. apríla, pretože majú platné zmluvy. "Vo štvrtok zasadá predstavenstvo klubu a dohodneme sa, čo ďalej," povedal pre denník Šport GM klubu Ladislav Čierny.

Tradičná hokejová bašta zostáva nateraz aj bez trénera, Jamie Russell opustil Zvolen a vedenie sa aktuálne obzerá po novom lodivodovi. "Čo sa týka trénera, v nasledujúcich dňoch by sme mali oznámiť nové meno," vyjadril sa Čierny. Konečné ôsme miesto z prebiehajúcej sezóny je druhé najhoršie v histórii. Rovnaké umiestnenie sa "podarilo" Zvolenčanom v ročníku 2009/10, najhoršie číslo svietilo pri HKM v sezóne 1993/94, keď obsadili 10. priečku.

Viac o téme: HKM Zvolen Ladislav Čierny Kevin Gábor Mitch Hults Alec Rauhauser Jake Kupsky Cole Hults Alexandre Fortin Jarid Lukosevicius

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy