Do tretice všetko dobré: Sparta s Haraslínom sa chystá zlomiť finálové prekliatie

Lukáš HaraslínLukáš Haraslín Zdroj: Profimedia

OPAVA - Futbalisti Sparty Praha sa stali prvými finalistami Českého pohára.

Líder najvyššej súťaže zvíťazil v stredajšom semifinálovom dueli na ihrisku druholigovej Opavy 2:0. Z postupu sa tešil aj slovenský krídelník Lukáš Haraslín, ktorý nastúpil za "rudých" v 68. minúte. V druhom semifinále nastúpi Plzeň proti Zlínu až 24. apríla.

Semifinále Českého pohára:

SFC Opava - AC Sparta Praha 0:2 (0:1)
Góly: 44. Kuchta, 80. Olatunji
/L. Haraslín (Sparta) hral od 68. min, v 84. min dostal ŽK/

Hlasy po zápase:

Miloslav Brožek (Opava): „Zamerali sme sa na to, aby sme Sparte dokázali vzdorovať. Vytvorili sme si šance a potrápili ich v predpokladanom postupe cez druholigistu. Myslím, že sme splnili všetko, čo sme si povedali. Aj vďaka tomu sme mohli snívať o tom, že by sme to mohli dotiahnuť do predĺženia. Tiež ale viem, že nám Sparta pokojne mohla už v prvom polčase dať niekoľko gólov a mohlo byť po zápase.

Hoci Sparta bola neustále nebezpečná, mohli sme pokojne vyrovnať na 1:1, keby Yahaya netrafil len tyč. Podali sme jeden z najlepších výkonov pod mojím vedením. Na druholigistu sme zohrali skvelé stretnutie a dokázali sme si, že môžeme konkurovať komukoľvek."

Brian Priske (Sparta): "Bolo to ďalšie ťažké pohárové stretnutie, ako to už v tejto súťaži býva. Vonku to nikdy nebýva ľahké, hoci sme hrali s druholigovým tímom. Opava si zaslúži veľký rešpekt, že došla až do semifinále. Nebolo to vôbec ľahké, hoci sme mali veľa percent držania lopty.

Je vždy zložité, keď musíte prekonávať súpera v hlbokom bloku. Aby sme ten ich blok rozhýbali, museli by sme dať čoskoro gól, čo sa nám ale nepodarilo. Napriek tomu sme odohrali stretnutie, v ktorom sme si zaslúžili vyhrať. Sparta je tretíkrát za sebou vo finále pohára a urobíme všetko pre to, aby sme to tentoraz zvládli."

Viac o téme: AC Sparta Praha SFC Opava Brian Priske Miloslav Brožek